mobile

Sytuacja w mieście: sztab kryzysowy pracuje

Pod przewodnictwem Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, wiceprezydent Sopotu, 16 marca odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego. Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne posiedzenia sztabu odbywają się w zmienionej formule, czyli za pośrednictwem nowych technologii.

inf.prasowa
Sytuacja w mieście: sztab kryzysowy pracuje

Pogotowie w Sopocie

By do minimum ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, dyrektor SP ZZOZ Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego z Przychodnią w Sopocie podjął decyzję o czasowym zawieszeniu udzielania świadczeń zdrowotnych w poradniach: ortopedycznej, urologicznej, medycyny pracy oraz w ambulatorium chirurgicznym. Zamknięcie obowiązuje od 16 do 31 marca 2020 włącznie.

Cmentarz

W związku z zagrożeniem epidemicznym biuro Cmentarza Komunalnego zostało zamknięte do odwołania. Wizytę związaną z organizacją pogrzebu należy umówić dzwoniąc pod nr tel. 58 551 03 50 lub mailowo: biuro@cmentarz.sopot.pl.

Aby zapobiegać gromadzeniu się wielu osób w niewielkich pomieszczeniach zamknięta będzie również Kaplica Cmentarza Komunalnego.

Uroczystości żałobne i pogrzebowe rozpoczynać się będą przed kaplicą i kontynuowane będą tylko na miejscu pochówku.

Rynek sopocki

Od jutra, czyli od 17 marca, działają tylko i wyłącznie sklepy spożywcze (z żywnością!!!) oraz sklepy z  artykułami chemicznymi i drogeryjnymi. Nie funkcjonuje sprzedaż z lad/ław/samochodów. 

Parkowanie w mieście

W celu wymuszenia rotacji miejsc, funkcjonuje nadal strefa płatnego parkowania. Parkometry są odkażane dwa razy w ciągu dnia. Prosimy jednak o korzystanie z płatności mobilnych.

Toalety w mieście

Zamknięta zostaje toaleta na ul. Bohaterów Monte Cassino. Działają wyłącznie toalety bezobsługowe, które dwa razy w ciągu dnia są dezynfekowane.

MOPS

Obecnie MOPS wraz z Caritas dowozi ciepłe posiłki do 46 osób w mieście. 

MOPS na bieżąco realizuje wypłatę świadczeń. Świadczeniobiorcy proszeni są o zakładanie kont bankowych (pomagają w tym pracownicy MOPS), a w celu obsługi tych, którzy nie chcą konta w banku, wprowadzono śluzy w dostępie do kasy.

Kuracjusze

W sopockich sanatoriach przebywa łącznie około 700 kuracjuszy. Ich turnusy kończą się 30 marca i 1 kwietnia.

Gastronomia

Przypominamy, że na stronie miasta aktualizowana jest na bieżąco lista lokali gastronomicznych, które prowadzą sprzedaż posiłków z dowozem lub odbiorem własnym.

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda