mobile
REKLAMA

Spotkanie plenarne gdańskich NGO 2022

Tradycją współpracy gdańskich organizacji pozarządowych i Gdańska są plenarne spotkania poświęcone dyskusji o jej kształcie, wzmacnianiu partnerskich relacji oraz integracji. Tegoroczne spotkanie odbędzie się online, w sobotę 5 lutego o godz. 10.00 i będzie poświęcone m.in. włączeniu organizacji pozarządowych w działania związane z Europejską Stolicą Wolontariatu. Wezmą w nim udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i Monika Chabior, zastępczyni prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

Informacja prasowa
Spotkanie plenarne gdańskich NGO 2022

 - Ostatnie dwa lata były trudne i zdecydowanie nie sprzyjały integracji. Pandemia pozamykała nas w domach i posadziła przy komputerach, ograniczyła spotkania do małych grup. Jednak aktywność osób zaangażowanych w pracę organizacji pozarządowych nie zmalała, a przed społecznikami stanęły nowe zadania i wyzwania. W szczególności pandemia pokazała nam wszystkim, jak bardzo potrzebni są wolontariusze, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą chętnie pomoc innym, jak ważna jest dostępność usług organizacji pozarządowych dla osób ze specjalnymi potrzebami - czytamy w zaproszeniu na spotkanie plenarne gdańskich NGO. - Rok 2022 dla Gdańska i osób angażujących się społecznie na rzecz dobra miasta i jego mieszkańców – wolontariuszy, to rok szczególny. Gdańsk jest Europejską Stolicą Wolontariatu. Mamy świadomość, że bez wolontariuszy – bez nas – miasto nie działa. Mamy nadzieję, że będzie to okres jeszcze szerszego zaangażowania się w wolontariat mieszkańców Gdańska.

Podczas sobotniego spotkania Monika Popow, koordynatorka ds. Europejskiej Stolicy Wolontariatu Gdańsk 2022 opowie o planowanych inicjatywach oraz poruszony zostanie temat, jak gdańskie organizacje mogą zaangażować się w działania związane z rozwojem wolontariatu w Gdańsku. Drugim tematem będzie dostępność działań dla osób ze szczególnymi potrzebami. Omawiane będą warunki, które organizacje muszą spełnić, aby realizować zadania publiczne zgodnie z przepisami prawa i zawartymi umowami, oraz na jaką pomoc miasta mogą liczyć.

Na plenarne spotkanie gdańskich organizacji pozarządowych można zgłosić się poprzez wypełnienie formularza. Zarejestrowani wezmą udział w spotkaniu na platformie Teams. Spotkanie plenarne będzie też można także śledzić na portalu gdansk.pl. 

Kończy się kadencja Gdańskiej Rady Organizacji Pozarządowych i na plenarnym spotkaniu powinien zostać wybrany nowy składu GROP. Jednak ze względu na pandemię wybory zostają przeniesione na okres pomiędzy majem a wrześniem 2022 roku.

Podczas plenarnych spotkań przeprowadzane były również głosowania związane z udzieleniem rekomendacji przedstawicielom gdańskich organizacji pozarządowych do komisji konkursowych oceniających złożone przez organizacje oferty. Zgłoszenia kandydatów do komisji konkursowych na rok 2022 trwają do czwartku, 3 lutego. Szczegóły dotyczące aplikowania można znaleźć na stronie Gdańskie Rady Organizacji Pozarządowych. 

Spotkanie jest współorganizowane przez Gdańską Radę Organizacji Pozarządowych i Urząd Miejski w Gdańsku.

Fot. UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda