mobile
REKLAMA

Sopot w czołówce Indeksu Zdrowych Miast

Sopot został uznany za jedno z najzdrowszych miast w Polsce. W rankingu przygotowanym przez Grupę LUX MED, Szkołę Główną Handlową, Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej i Open Eyes Economy Summit, Sopot zajął trzecie miejsce, za Warszawą i Bielsko-Białą. W poprzedniej edycji konkursu, Sopot był na dziewiątym miejscu

Jakub Bielawski
Sopot w czołówce Indeksu Zdrowych Miast

Sopot wysoko w tabeli

Ranking oceniał warunki życia w 66 miastach na prawach powiatu pod kątem ośmiu kategorii: zdrowie, ludność, usługi komunalne i społeczne, edukacja, mieszkalnictwo, środowisko, infrastruktura i przestrzeń. Celem inicjatywy jest pokazanie, jak polskie miasta dbają o zdrowie i dobrostan swoich mieszkańców, tworząc zrównoważoną przestrzeń miejską.

Sopot wyróżnił się szczególnie w kategoriach mieszkalnictwo i środowisko. Miasto ma ponad 74 km dróg rowerowych, zero ładunków zanieczyszczeń w ściekach odprowadzanych do wód lub do ziemi przez przemysł i oczyszczalnie ścieków, a 20% powierzchni miasta zajmują tereny zielone. Sopot jest więc miastem przyjaznym dla ludzi i dla natury.

Statuetki dla laureatów rankingu zostały wręczone podczas Kongresu Open Eyes Economy Summit w Krakowie. Sopot reprezentował Wojciech Zemła, Sekretarz Miasta.

fot.Sopot.pl

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda