mobile

Rusza przebudowa skrzyżowania al. gen. Hallera i ul. Grudziądzkiej

W ramach prac na skrzyżowaniu alei Hallera i ul. Grudziądzkiej zostanie przeprofilowany jego przebieg, wyznaczone zostaną przejścia dla pieszych oraz pasy rowerowe z sygnalizacją świetlną. Zmieni się również lokalizacja przejazdu przez tory tramwajowe. Prace potrwają od 19 lipca do 30 listopada.

Informacja prasowa
Rusza przebudowa skrzyżowania al. gen. Hallera i ul. Grudziądzkiej

Zakres prac

W ramach prac drogowych skrzyżowanie zyska nowy profil, co poprawi bezpieczeństwo i komfort wyjazdu z ul. Grudziądzkiej na al. Hallera. Ponadto wytyczone tam zostaną przejścia dla pieszych i rowerzystów z sygnalizacją świetlną. Wyremontowana zostanie również sama nawierzchnia skrzyżowania, wykonane będą także nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowa skrzyżowania zakłada ponadto montaż nowego oświetlenia ulicznego, a pod ziemią wykonanie kanalizacji deszczowej.

W celu uzyskania nowego profilu skrzyżowania zmieniona zostanie lokalizacja przejazdu przez tory tramwajowe. Istniejący przejazd będzie rozebrany, a nowy wybudowany na wprost ul. Grudziądzkiej. Tory tramwajowe zostaną wyregulowane, przebudowana zostanie też sieć trakcyjna.

W ramach prac wyremontowana będzie również sama ul. Grudziądzka na odcinku 190 metrów. Na jezdni ułożona będzie nowa nawierzchnia, na której wyznaczone zostaną pasy rowerowe i pasy do skrętów. Powstaną także chodniki po obu stronach ulicy i zjazdy na teren osiedla mieszkaniowego. W zakresie robót znajduje się również wymiana oświetlenia ulicznego i przebudowa kanalizacji deszczowej.


Zmiany w organizacji ruchu, wstrzymany ruch tramwajów

Prace wykonywane będą etapowo – w każdym z etapów ul. Grudziądzka będzie drogą bez przejazdu. W pierwszym etapie, który potrwa ok. miesiąca, dojazd do ul. Grudziądzkiej będzie możliwy tylko od strony ul. Chrobrego, a wylot w kierunku al. Hallera zostanie zamknięty (możliwy będzie dojazd do posesji). W celu zachowania płynności ruchu wprowadzone zostaną zmiany w programie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Chrobrego – Grudziądzka – Leszczyńskich. Dojazd do al. Hallera będzie możliwy ul. Chrobrego lub ul. Pstrowskiego.

Równolegle realizowane będą prace w torowisku tramwajowym – zlikwidowany zostanie istniejący przejazd i wybudowany nowy. Prace te w drugiej połowie sierpnia będą wymagały wstrzymania ruchu tramwajów i wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej. Szczegóły jej funkcjonowania dostępne będą na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

W pierwszym etapie wykonywane będą również roboty drogowe na al. Hallera i będą wymagały zawężenia jezdni w kierunku ul. Kościuszki do jednego pasa ruchu.

W drugim etapie prac otwarte zostaną skrzyżowanie ul. Grudziądzkiej i Hallera oraz przejazd przez torowisko tramwajowe. Zamknięty natomiast zostanie wjazd na ul. Grudziądzką od strony ul. Chrobrego. Dojazd do ul. Chrobrego będzie możliwy od al. Hallera lub ul. Kościuszki.

Po zakończeniu robót drogowych odtworzone zostaną zieleńce.

Uwaga! Przez cały okres trwania prac zarówno w pierwszym jak i drugim etapie nie będzie możliwości parkowania pojazdów wzdłuż ul. Grudziądzkiej.

Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda