mobile

Rowerem do szkoły … po zakończeniu pandemii

Najważniejsze przesłanie na najbliższe dni to #zostańwdomu. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo tegoroczna kampania Rowerowy Maj nie odbędzie się. Kiedy tylko dzieci i młodzież rozpoczną naukę w  szkołach, wrócimy do promocji rowerowej aktywności!

inf.prasowa
Rowerem do szkoły … po zakończeniu pandemii

Co roku prace przy kampanii Rowerowy Maj rozpoczynały się kilka miesięcy wcześniej, tak by tysiące najmłodszych mogło uczestniczyć w tej wyjątkowej akcji promującej rower jako środek transportu do szkoły i przedszkola.

W tym roku, ze względu na trudną sytuację wywołaną przez rozprzestrzenianie się  wirusa  SARS-CoV-2 oraz  brakiem pewności co do dalszego rozwoju pandemii w najbliższych tygodniach kampania Rowerowy Maj nie odbędzie się.

Po zakończeniu pandemii wrócimy do kontynuowania promocji roweru jako aktywnego i ekologicznego środka transportu do szkoły i przedszkola.

Przypomnijmy, zainicjowany w Gdańsku Rowerowy Maj to największa w Polsce kampania popularyzująca codzienną jazdę rowerem wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W zeszłorocznej edycji udział wzięło 839 placówek z 47 miast, w tym ponad 178 tys. uczestników, którzy odbyli 4 265 532 przejazdy!

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda