mobile

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie w najbliższych dniach

Drugi etap budowy woonerfu na ulicy Kolejowej oraz trzeci etap przebudowy ul. 3 Maja  - to najważniejsze inwestycje drogowe, realizowane  w dniach 23-28 stycznia 2023 r. w Sopocie, które mogą powodować utrudnienia w ruchu. Drogowcy będą też prowadzić prace bitumiczne i remonty związane z kanalizacją deszczową.

informacja prasowa
Remonty i przebudowy dróg w Sopocie w najbliższych dniach

Przebudowa ul. 3 Maja w Sopocie

Trzeci etap przebudowy ul. 3 Maja w Sopocie prowadzony jest na odcinku od ul. Kościuszki do alei Niepodległości. Ten fragment jest zamknięty dla ruchu drogowego. W pierwszej fazie zamknięte zostało skrzyżowanie z ul. Kościuszki i odcinek ul. 3 Maja do posesji nr 69 (za wiaduktem kolejowym).

Z ul. Kościuszki nie wjedziemy w ul. 3 Maja,a  z alei Niepodległości możliwy jest dojazd ulicą 3 Maja do ul. Torowej.

Objazdy poprowadzone są ulicami: aleją Niepodległości, Podjazd, Kościuszki, Lipową, Dębową lub aleją Niepodległości, Podjazd, Chopina, Sobieskiego. Miejsce prowadzenia prac można objechać również dołem Sopotu ulicami: Polną, Bitwy pod Płowcami, 3 Maja lub Grunwaldzką.

Na budowanym rondzie trwają intensywne prace poprzedzające ułożenie nawierzchni: układanie warstw podbudowy, ustawianie krawężników kamiennych w obrębie ronda, budowa chodnika po stronie numerów parzystych. Jednocześnie trwa budowa kanalizacji deszczowej na ostatnim fragmencie - od skrzyżowania z ul. Kościuszki w kierunku Alei Niepodległości.

II etap budowy woonerfu na ul. Kolejowej

Trwa budowa woonerfu na ul. Kolejowej w Sopocie. Obecnie prowadzone prace obejmują ulicę Marynarzy – obie strony oraz ul. Kolejową, od ul. Marynarzy do II łącznika. 

  • Fragment ul. Kolejowej objęty pracami, jest wyłączony z ruchu.
  • Czasowo ulica Kolejowa, na odcinku od ul. Podjazd do II łącznika, jest jednokierunkowa (wjazd od ul. Podjazd, wyjazd II łącznikiem do Alei Niepodległości). 
  • Ulica Marynarzy jest zamknięta dla ruchu, z warunkowym dojazdem do posesji przy niej zlokalizowanych. Na przebudowywanym fragmencie wprowadzone są miejscowe zakazy zatrzymywania się.

Dobiega końca układanie nawierzchni na łączniku nr I oraz chodnika na ul. Marynarzy od strony LO nr 2, trwa przebudowa chodnika i jezdni po drugiej stronie ulicy. Wykonawca rozpoczął rozbiórkę nawierzchni na ul. Kolejowej – od ul. Marynarzy do II łącznika.

Formowanie szpalerów drzew

W tym tygodniu pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni zaplanowali formowanie szpalerów drzew rosnących przy ulicach: Wybickiego, Krótkiej, Książąt Pomorskich, Chrobrego i Kazimierza Wielkiego.

- Jeśli zostaną usunięte auta, cięcia sanitarne drzew będą wykonywane na ul. Wybickiego, na odcinku do ul. Konopnickiej - informuje Anna Dyksińska, rzeczniczka ZDiZ w Sopocie. - Prace, o ile pogoda pozwoli, odbywać się będą w godzinach 6.00-15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami. 

Roboty bitumiczne i brukarskie

Służby drogowe ZDiZ w tym tygodniu w godz. 7.00-14.00 wykonywać będą roboty bitumiczne na następujących ulicach:

  • wtorek, 24.01 - Moniuszki przy latarni nr 8.10/2,
  • środa, 25.01 - Chrobrego 22,
  • czwartek, 26.01 - Chrobrego 22,
  • piątek, 27.01 - Polna - okolice ronda.

Roboty brukarskie zaplanowano na ul. Chrobrego, gdzie przebudowywana jest kanalizacja deszczowa oraz trwa remont wjazdu i budowa ścieku liniowego.

Remonty związane z kanalizacją deszczową

W dniach 23-24 stycznia w jezdni przy ul. Chrobrego 22 zostanie wyregulowany i wymieniony właz studzienny, wyremontowany wpust uliczny oraz dobudowany nowy wpust uliczny w ramach modernizacji nawierzchni. W tych dniach zostanie również wymieniony mocno uszkodzony właz studzienny w ulicy Sobieskiego, zlokalizowany naprzeciwko parkingu usytuowanego przy skrzyżowaniu ulicy Chrobrego i Sobieskiego.

We wtorek 24 stycznia zaplanowano remont włazu studziennego w ul. Haffnera, przy budynku nr 57.

Fot. UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda