mobile
REKLAMA

Rekordowa liczba zachorowań na Covid-19. Przed punktami pobrań wymazów coraz większe kolejki

Piąta fala koronawirusa przyniosła dzisiaj rekordową od początku pandemii liczbę zakażeń. Oficjalne dane mówią o blisko 41 tys. przypadków. Na kwarantannie jest 820 tys. osób. Z prognoz ekspertów wynika, że szczytu piątej fali możemy spodziewać się w połowie lutego.

Informacja prasowa
Rekordowa liczba zachorowań na Covid-19. Przed punktami pobrań wymazów coraz większe kolejki

- Jesienią ubiegłego roku, podczas kulminacji IV fali, liczba infekcji ani razu nie przekroczyła 30 tysięcy - powiedział w środę, 19 stycznia 2022, podczas konferencji dr Adam Niedzielski, minister zdrowia. - Obecna dynamika oznacza podwajanie z tygodnia na tydzień liczby infekcji. Omikron stał się faktem, obecnie w strukturze badań genomu już ponad 20 proc.

Prognozy ministra sprawdzają się. Dziś, w sobotę 22 stycznia, liczba zachorowań w kraju osiągnęła liczbę blisko 41 tysięcy (40 876). Na Pomorzu stwierdzono 2857 zachorowań, a w Gdańsku - 722.

W Gdańsku uruchomiono ponownie szpital tymczasowy w AmberExpo. W środę, 19 stycznia 2022 roku, przyjęto tam już pierwszych chorych. Szpital w Letnicy spełnia najwyższe standardy szpitala zakaźnego i jest jednym z najbezpieczniejszych szpitali covidowych w Polsce. W placówce na chorych czeka 320 łóżek.

Fot. Pixabay

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda