mobile

Program "Gdańskie Otwarte Pracownie" powraca

Kolejna "Gdańska Otwarta Pracownia" zawitała na kulturalnej mapie miasta. To już 13. pracownia, w której artyści podzielą się swoją twórczością z mieszkańcami i stworzą miejsce, w którym sztuka dostępna jest dla każdego, bez wyjątku.

 

Anna Zuzanna Grażka
Program "Gdańskie Otwarte Pracownie" powraca

Trzynasta "Gdańska Otwarta Pracownia" zawitała na kulturalnej mapie miasta. Dotychczas na terenie Gdańska działało 12 tego typu miejsc, a więc przyszła pora na kolejne. Trzynasta pracownia znajduje się w lokalu przy ul. Do Studzienki 9 prowadzonym przez Marzenę Wojciechowską-Orszulak i Jana Orszulaka. 

W trzynastej pracowni planowane są pokazy teatralne i filmowe oraz warsztaty twórcze dla mieszkańców. Miejsce ma być także przestrzenią do prezentacji prac, a także przestrzenią do konsultacji pomysłów.

Czym jest program "Gdańskie Otwarte Pracownie"?

Gdańskie Otwarte Pracownie jest to miejsce pracy twórczej, przeznaczonej dla gdyńskich artystów. Główną misją tego programu jest prowadzenie pracowni otwartej, prowadzenie miejsca przyjaznego niezwykłym twórcom i odbiorcom kultury. Jak co roku Gdańskie Nieruchomości ogłaszają dostępne lokale, o których najem twórcy mogą ubiegać się w otwartym naborze. Do konkursu mogą przystąpić zarówno dyplomowani artyści, jak i amatorzy. O wyborze poszczegółnych najemców decyduje doświadczenie artystyczne, jak również zaplanowany program.

 

Fot. gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda