mobile
REKLAMA

Program "Dobry Start". Na Pomorzu złożono wnioski już dla ponad 100 tys. dzieci

Prawie 70 tys. wniosków złożyli rodzice i opiekunowie z Pomorza w ramach programu “Dobry start”. Obejmują one ponad 100 tys. dzieci. Wnioski w tym roku można składać tylko drogą elektroniczną, do 30 listopada 2021 r.

Informacja prasowa
Program "Dobry Start". Na Pomorzu złożono wnioski już dla ponad 100 tys. dzieci

Do 12 lipca 2021 roku do gdańskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 56,1 tys. wniosków o świadczenie „300 plus”, do słupskiego prawie 13,7 tys. Obejmują one odpowiednio ponad 80 tys. i ponad 20 tys. dzieci.

- W Gdańsku tych wniosków złożono 12 845 - mówi Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Gdańsku. - Jeden wniosek można złożyć dla kilkorga dzieci, to oznacza że do 17 603 dzieci i młodzieży trafiło już to świadczenie. Dynamika składania wniosków w Gdańsku jest dobra, rodzice czy opiekunowie już ponad jednej czwartej uprawnionych dzieci złożyli wnioski w pierwszej połowie lipca.  

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje raz w roku w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. roku życia w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

 

Wniosek o świadczenie z programu “Dobry start”, można złożyć tylko drogą elektroniczną za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Obsługą całego procesu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który przekazuje środki wyłącznie na rachunki bankowe.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

ZUS uruchomił specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia “300 plus”;. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

- Raczej nie widzimy problemów ze złożeniem wniosku "Dobry start" w formie elektronicznej - dodaje Krzysztof Cieszyński. - Można go zresztą złożyć także przez bankowość elektroniczną. Nasi pracownicy znacznie częściej pomagają w założeniu Platformy Usług Elektronicznych, która jest też potrzebna do złożenia wniosku o bon turystyczny, a takich osób przychodzi do nas coraz więcej. 

Wszystkie osoby, które mają problem z poprawnym złożeniem wniosku przez internet mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS. Mobilne punkty uruchomiono m.in. w wybranych placówkach Poczty Polskiej, KRUS i placówkach samorządowych. Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r.

Fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda