mobile

Potrącenie 9-letniego chłopca. Policja apeluje o ostrożność

Policjanci z czerskiego komisariatu Policji wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem 9-letniego chłopca. Do potrącenia dziecka doszło w piątek wieczorem na jednej z ulic w centrum Czerska. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę, a także o kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania!

inf. prasowa
Potrącenie 9-letniego chłopca. Policja apeluje o ostrożność

W piątek około godziny 20:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. 1000-lecia w Czersku. Z informacji uzyskanej od zgłaszającego wynikało, że miało tam dojść do potrącenia dziecka. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że jadący od strony ul. Kościuszki volkswagen w trakcie omijania pojazdu, który zatrzymał się na tym samym pasie ruchu potrącił 9-letniego chłopca, który wysiadł z busa i zza samochodu wbiegł wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy oględziny, sporządzona dokumentacja fotograficzna, rozpytania świadków oraz szkic będą pomocne w ustalaniu okoliczności i przebiegu tego zdarzenia drogowego. Uczestniczący w wypadku chłopiec przetransportowany został do szpitala. 21-letniego kierującego passatem poddano badaniu na zawartość alkoholu, był trzeźwy. Funkcjonariusze ustalają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują zarówno do kierujących oraz pieszych, aby będąc uczestnikiem ruchu kierować się zasadą ograniczonego zaufania, przewidywać niebezpieczeństwa co zapewne przyczyni się do znacznego zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych.

 

 

Źródło: Pomorska Policja

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda