mobile
REKLAMA

Podpisano umowę na budowę ul. Metalowej i Rogali na Pogórzu

Umowa na budowę ulic Metalowej i Tomasza Rogali w Gdyni podpisana. Prace wykona Elgrunt sp. z o.o., a czas realizacji wynosi 29 tygodni. Inwestycja powinna więc zostać zakończona w I kwartale 2022 roku - ma ona na celu rozbudowę infrastruktury i dowiązanie jej do istniejącego układu drogowego na Pogórzu, a także budowę kanalizacji deszczowej na tym obszarze.

Informacja prasowa
TAGI budowa
Podpisano umowę na budowę ul. Metalowej i Rogali na Pogórzu

W ramach inwestycji powstaną jezdnie na ulicach Metalowej i T. Rogali. Mieszkańcy zyskają także chodniki, zjazdy oraz miejsca postojowe i plac do zawracania. W nowym układzie drogowym pojawią się elementy zapewniające bezpieczeństwo i uspokojenie ruchu drogowego.

- To kolejna ważna lokalna inwestycja na północy Gdyni. Niedawno poznaliśmy wykonawcę schodów, które połączą dwie części Pogórza, do 27 lipca czekamy na oferty dotyczące modernizacji ul. Uranowej, a dziś ogłaszamy wykonawcę budowy ul. Metalowej i Rogali. Każda z wymienionych inwestycji poprawi bezpieczeństwo i komfort użytkowników ruchu drogowego – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Co istotne, realizacja zadania w zakresie budowy kanalizacji deszczowej zabezpieczy domy przed zalewaniem, co stanowiło duży problem dla mieszkańców tej części miasta – podkreśla wiceprezydent.

Wybrany wykonawca wybuduje i przebuduje kanalizację deszczową na ulicach Metalowej i T. Rogali. Jedno z zadań to również przebudowa w rejonie skrzyżowania z ul. Unruga. Ponadto przebudowane zostaną przyłącza, sieć wodociągowa, gazowa i teletechniczna. W ramach inwestycji pojawią się elementy małej architektury, nowoczesne oświetlenie oraz zieleń.

- Poprawa lokalnej infrastruktury jest jedną z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Bardzo cieszą zmiany na Pogórzu, które już niebawem nastąpią. Najczęściej widzimy efekty prac budowlanych, czyli nową drogę czy chodniki, jednak tutaj równie ważne są kompleksowe przebudowy instalacji podziemnych – podkreśla Elżbieta Sierżęga, radna Gdyni.

Wartość robót budowlanych wynosi 4 489 500 zł brutto. Termin wykonania prac razem ze zgłoszeniem gotowości do odbioru wynosi 29 tygodni od dnia podpisania umowy. Po tym okresie wykonawca będzie miał 7 tygodni na przekazanie pozwolenia na użytkowanie lub skutecznego zawiadomienia o zakończeniu robót.
Inwestycja realizowana jest wraz z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.

Fot. UD Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda