mobile
REKLAMA

Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR zaprasza na dzień otwarty

Jeśli doświadczasz przemocy od bliskich lub znajomych, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami Ośrodka Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Uzyskasz bezpłatne, fachowe wsparcie i informację o innych instytucjach i organizacjach pozarządowych udzielających pomocy.

informacja prasowa
Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR zaprasza na dzień otwarty

W środę, 7 grudnia w godz. od 9.00 do 18.00 specjaliści OIK MOPR przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie zapraszają do kontaktu osobistego i telefonicznego (tel.: 58 511 01 21 lub kom: 797 909 112) osoby, które doświadczają agresji zwłaszcza w rodzinie. W placówce odbędzie się dzień otwarty. To oferta dla gdańskiej młodzieży i dorosłych. Konsultacją, poradami służyć będą osobom potrzebującym psychologowie i pedagodzy Ośrodka. Podpowiedzą konkretne rozwiązania, które przeciwdziałają problemowi. W sytuacjach tego wymagających skierują też potrzebujących do instytucji i do organizacji pozarządowych, które m.in. udzielają bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej oraz prowadzą terapię dla osób doznających przemocy i dla osób ją stosujących. W razie potrzeby wskażą, gdzie uzyskać wsparcie socjalne, finansowe i rzeczowe. Powiedzą, czym jest i jak działa Procedura „Niebieskie Karty”. Konsultacje udzielane będą indywidualnie, z zachowaniem anonimowości.

Kampania „16 dni”

Dzień otwarty w OIK MOPR wpisuje się w „16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć”, kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Odbywa się ona m.in. w kraju i potrwa do 10 grudnia. W Gdańsku prowadzi ją Centrum Społeczności polsko - ukraińskiej, powołane przez Fundację LWF w Polsce. W siedzibie przy ul. Karmelickiej 1, w ramach „16 dni”’, mieszkanki m.in. mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach dotyczących radzenia sobie z agresją i warsztatach np. florystycznych oraz z makijażu. Więcej o tej ofercie wsparcia i aktywności można przeczytać w publikacji na portalu Gdańska.

fot. media.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda