mobile
REKLAMA

Organizacja ruchu na Wiadukcie Biskupia Górka. Przywrócenie ruchu na obu nitkach planowane na środę

Trwają prace związane z układaniem ostatnich metrów asfaltu na nowej gdańskiej estakadzie. To już ostatnie tygodnie robót przy realizacji dużego projektu komunikacyjnego, w ramach którego wybudowano nowy wiadukt, a także parking kubaturowy i nowy układ drogowy. Wprowadzone zostały zmiany w komunikacji miejskiej i drogowej. Przywrócenie ruchu na obu nitkach planowane jest na środę, 12 maja. W przypadku niekorzystnej pogody terminy prac mogą zostać zmienione.

Informacja prasowa
Organizacja ruchu na Wiadukcie Biskupia Górka. Przywrócenie ruchu na obu nitkach planowane na środę

W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi przedłużono obowiązujące zmiany w organizacji ruchu na Wiadukcie Biskupia Górka. Przywrócenie ruchu na obu nitkach wiaduktu planowane jest na środę 12 maja.

Dwukierunkowy ruch prowadzony jest jezdnią na „nowej nitce” (zwyczajowo prowadzącą kierowców w kierunku Pruszcza Gdańskiego). Zamknięty pozostanie wjazd z ul. Nowe Podwale Grodzkie, a także wjazd w ul. Zaroślak. Ponadto zamknięte zostaną zjazdy w ul. Toruńską i ul. Świętej Trójcy. Nowa nawierzchnia będzie układana od wyjazdu z tunelu pod Forum Gdańsk do wysokości stacji paliw.

W przypadku niekorzystnej pogody terminy prac mogą zostać zmienione. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożną jazdę!

- informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W nocy ze środy na czwartek (5/6 maja) wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na wiadukcie Biskupia Górka. Otwarta została „nowa nitka” wiaduktu, a zamknięta została nitka w kierunku centrum.

Drogowcy zaczną układać ostatnią warstwę nawierzchni na jezdni w kierunku Śródmieścia. W tych dniach dwukierunkowy ruch poprowadzony będzie jezdnią na „nowej nitce”, która docelowo prowadzić będzie w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

Zamknięty pozostanie tunel pod Forum Gdańsk (możliwe są wyłącznie dostawy do sklepów) i wjazd z ul. Nowe Podwale Grodzkie, a także wjazd w ul. Zaroślak. Ponadto zamknięte zostaną zjazdy w ul. Toruńską i ul. Świętej Trójcy.

Nowa nawierzchnia będzie układana od wyjazdu z tunelu pod Forum Gdańsk do wysokości stacji paliw.

Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda