mobile
REKLAMA

Nowe obiekty do ćwiczeń na bulwarze Nadmorskim

Miłośnicy dbania o sylwetkę mogą już ćwiczyć w nowym miejscu, które powstało na bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni. Miejska siłownia czy raczej zestaw do ćwiczeń streetworkout, a także dwa zestawy do parkouru, przeszły właśnie pomyślny odbiór techniczny.

Informacja prasowa
TAGI ćwiczenia
Nowe obiekty do ćwiczeń na bulwarze Nadmorskim

 – Pomysł na stworzenie takiej przestrzeni był starannie przemyślany, stąd cieszę się, że teraz możemy świętować oficjalne otwarcie. Czas pokazał, że mieszkańcy naszego miasta właśnie takich miejsc potrzebują, dlatego wychodzimy naprzeciw ich potrzebom – mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

 W ramach inwestycji zaprojektowano i oddano do użytku plac do ćwiczeń składający się z zestawu do streetworkoutu i dwóch zestawów do parkour’u.

– Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy zastąpić stare, wysłużone urządzenia do ćwiczeń, nowymi, bardziej nowoczesnymi i przyjaźniejszymi dla wszystkich użytkowników, którzy regularnie korzystają z tego typu sprzętu – podsumowuje inwestycję dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki.

Wykonano nową nawierzchnię poliuretanową pod urządzeniami oraz dojście z kostki. Odtworzono także nawierzchnię trawiastą, zamontowano elementy małej architektury, takich jak tablicę informacyjną oraz kosze na śmieci, stojaki na rowery, ławki, wieszak i leżaki. Całość obiektu, którego pomysłodawcą jest Antoni Brzeski, została podkreślona kostką luminescencyjną.

Inwestycja zrealizowana została ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego (156/2017) z wyłączeniem nawierzchni bezpiecznej, którą sfinansowano ze środków Gdyńskiego Centrum Sportu.

Całości inwestycji wyniosła 404.187,72 zł brutto, z czego koszt budowy to 387.582,72 zł brutto. Dokumentacja projektowa wraz z nadzorem autorskim zamknęła się w kwocie 16.605,00 zł brutto.

Fot. Gdyńskie Centrum Sportu

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda