mobile

My się zimy nie boimy! Ferie z muzeami

Jak projektować odbiorniki radiowe? Co to jest alfabet Morse’a? A może to dobry moment, aby wybrać się na maraton po mieście i zwiedzić gdyńskie dworce? Połączone siły Muzeum Emigracji oraz Muzeum Miasta Gdyni zapraszają na ferie zimowe, jakich jeszcze nie było.

inf. prasowa
My się zimy nie boimy! Ferie z muzeami

W czasie tegorocznych ferii gdyńskie muzea polączyły siły i proponują wiele atrakcji dla młodych mieszkańców naszego miasta. Muzeum Emigracji przygotowało propozycje dwóch tras  wiodących przez centrum miasta i okolice. Pozwolą one przejść się śladami emigrantów, którzy przyjeżdżali do Gdyni, aby stąd na pokładzie wspaniałych transatlantyków wypłynąć w wielki świat. Mapy tras można wydrukować lub pobrać na telefon. Do spacerów zostały dołączone zadania, dzięki którym można poznać ciekawostki związane z emigracją, kulturą oraz historią miasta. Na wspólną wędrówkę warto wyruszyć z rodziną lub przyjaciółmi.
 
Jak projektować odbiorniki radiowe? Co to jest alfabet Morse’a? Jak wygląda dźwięk? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć podczas warsztatów Legenda Radmoru, które w formie online odbędą się w Muzeum Miasta Gdyni. Dodatkowo Dział Historyczny przygotował niezwykłe mapy poświęcone starym, gdyńskim szlakom kolejowym - tym znanym i tym od dawna zapomnianym - ukrytym w gąszczu drzew i chaszczy.

W drugim tygodniu ferii - od 11 do 14 stycznia - „Kolej na Wyzwanie, czyli maraton dworcowy". To czas na odkrycie Dworca Morskiego i dworca Gdynia Główna.
 
W czasie wędrówki będzie można odnaleźć ślady stóp Witolda Gombrowicza, wdrapać się na pomnik, policzyć schody na peron i sprawdzić, który z królów Polski ma własną linię kolejową. Posłuchać dźwięków dworca, podziwiać dekoracje na suficie restauracji i poczuć wiatr we włosach w oczekiwaniu na odpływający prom. Dla uczestników wędrówki będzie mapa z zadaniami - wyczynami. Na bacznych obserwatorów czekają nagrody.

Którędy do dworca? Mapa na rodzinne spacery od MMG i MEG. Mat. prasowe.
 

O czym warto wiedzieć?

  • 11.01 - Rozpoczęcie maratonu! Od tego dnia możecie odebrać mapy z dwóch punktów: punktu informacji na dworcu Gdynia Główna oraz z Dworca Morskiego (Muzeum Emigracji),
  • 15.01 - rozpoczęcie wyczynów znajdujących się na mapach,
  • 11-15.01 - czas odbioru nagród (o ile uda się komuś wykonać wszystkie zadania w pierwszym terminie),
  • 18-22.01 - dodatkowy tydzień na odebranie nagród.


Nagrody można odbierać od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-16: w Muzeum Emigracji oraz Muzeum Miasta Gdyni. Inne terminy można ustalić mailowo pod adresami: edukacja@muzeumgdynia.pl lub l.radacka-majek@muzeumemigracji.pl.
 
Pierwszych 30 zwycięzców otrzyma gdyńską edycję gry „Monopoly" (15 sztuk w każdym z muzeów). Na resztę uczestników czekają specjalne upominki. Natomiast wszystkie osoby, które zgłoszą się z wypełnioną kartą - otrzymają wyjątkowe medale. Uwaga: nagrodę można dostać tylko raz.
 
Ważne miejsca:
 

  • PKP Gdynia Główna – odbiór map oraz miejsce zdobycia 10 wyczynów,
  • Dworzec Morski (Muzeum Emigracji) – odbiór map, miejsce zdobycia 10 wyczynów oraz odbioru nagrody za wykonanie wszystkich wyczynów z mapy,
  • Muzeum Miasta Gdyni - miejsce odbioru nagrody za wykonanie wszystkich wyczynów z mapy.

 
Przed rozpoczęciem maratonu należy pamiętać o tym, żeby: zabrać ze sobą ołówek lub długopis, ciepło się ubrać i założyć maseczkę.


Więcej szczegółów oraz zapisy na  stronach: www.POLSKA1.pl oraz www.muzeumgdynia.pl. Mapy na rodzinne spacery można pobrać ze strony: http://www.polska1.pl/pl/dzialania.

 

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda