mobile
REKLAMA

Linia 658: rowerowe autobusy wracają na trasę

W sobotę 15.05.2021 r. uruchomiona zostanie sezonowa „tunelowa” linia autobusowa 658.

Informacja prasowa
Linia 658: rowerowe autobusy wracają na trasę

Będzie funkcjonować w soboty, niedziele i święta na trasie  Stadion – Ku Ujściu (tunelem pod Martwą Wisłą) i z powrotem. Autobusy będą jeździć w godz. od około 10:00 do około 19:00, przeważnie co 20 minut. Linia dostępna będzie dla wszystkich pasażerów, ale przeznaczona jest przede wszystkim dla rowerzystów. Autobusem będzie można przewieźć jednocześnie maksymalnie 8 rowerów: 6 szt. zamontowanych na specjalnych wieszakach oraz opcjonalnie 2 rowery stojące, w przypadku wystarczającej ilości wolnego miejsca w pojeździe. Wsiadając na przystanku „Ku Ujściu” linia umożliwi rowerzystom łatwe kontynowanie wycieczki rowerowej w kierunku Westerplatte czy Stogów, a w  przeciwnym stronę do Brzeźna, Oliwy bądź Sopotu.

Przypomnijmy, że od 01.05.2021 r. jeżdżą autobusy dwóch pozostałych sezonowych linii: 606 w kierunku Westerplatte i 622 do ZOO. Komunikat o liniach 606 i 622.

Na wszystkich liniach sezonowych obowiązują takie same opłaty, jak na innych liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Fot. UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda