mobile

Linia 120 zaczyna łączyć Ujeścisko, Kokoszki i Jasień z lotniskiem

W środę autobusy linii 120 pojadą zmienioną i wydłużoną trasą, która połączy Ujeścisko, Kokoszki i Jasień z Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy.

Informacja prasowa
Linia 120 zaczyna łączyć Ujeścisko, Kokoszki i Jasień z lotniskiem

Nawierzchnia ul. Stężyckiej wyłożona jest betonowymi płytami. Przed remontem wiele z nich było w kiepskim stanie. Choć ulica leży w granicach Jasienia, to także Kokoszki, Matarnia i Osowa postanowiły wesprzeć pomysł jej modernizacji. Zgłosiły więc - jako wspólny - projekt do gdańskiego Budżetu Obywatelskiego. Wspólnie go także promowały w trakcie głosowania. Skutecznie. Projekt zwyciężył, na ulicy pojawiła się nowa nawierzchnia, a gdański Zarząd Transportu Miejskiego zgodził się, by w tej sytuacji poprowadzić przez ul. Stężycką linię autobusową nr 120.

Ujeścisko czy Jasień to obecnie najdynamiczniej rozwijające się dzielnice pod kątem liczby mieszkańców. Tych przybywa też od dłuższego czasu także w pozostałych dzielnicach leżących za obwodnicą. Radni wspomnianych dzielnic zaczęli więc coraz częściej i coraz głośniej mówić o potrzebie rozwoju komunikacji miejskiej w tym rejonie Gdańska. I dlatego zawiązały bezpośrednią współpracę i zainteresowały pomysłem władze miasta. Padła propozycja, by skorygować dotychczasową trasę linii autobusowej 120, a także wydłużyć ją o dodatkowe 11 kilometrów.

Planowane są już kolejne zmiany i udogodnienia komunikacyjne w dzielnicach Jasień i Kokoszki. Obecnie trwają rozmowy władz miasta, Zarządu Transportu Miejskiego z radnymi miejskimi i dzielnicowymi w tej sprawie. Efekty tego będą widoczne już w przyszłym roku.

Fot. jerzy Pinkas/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda