mobile

Lato z Open’er Park rozpoczęte

To był fantastyczny dzień i elektryzująca noc. Koncerty Brodki, Oxford Drama, a także występy stand-uperów i Silent Disco w pierwszy dzień Open’er Parku w gdyńskim parku Kolibki. Dopisała publiczność, która ciepło przyjęła występujących artystów.

Informacja prasowa
Lato z Open’er Park rozpoczęte

To będzie niezwykłe, muzyczne lato #wGdyni! W czwartek 15 lipca swoją działalność rozpoczął Open’er Park. To kameralna, festiwalowa przestrzeń w gdyńskim parku Kolibki. Przez niemal sześć tygodni wypełnią ją koncerty największych gwiazd polskiej alternatywy, a także rozmaite wydarzenia kulturalne. To także strefa, gdzie w otoczeniu przyrody można wypocząć.

Gwiazdą pierwszego wieczoru z cykl Open’er Parku była Brodka. Występ w Gdyni był oficjalną, koncertową premierą nowego albumu artystki, zatytułowanego „BRUT”. Publiczność entuzjastycznie przyjęła Brodkę. Ta nie kryła tremy, przejęcia i jednoczesnej ogromnej radości z możliwości ponownego grania na żywo. Szczerość przekazu połączona z naturalną charyzmą Brodki przerodziły się w znakomity występ. Zgromadzona w parku Kolibki widownia bawiła się świetnie. Repertuar zdominowały utwory ze wspomnianego, świeżo wydanego krążka. Mogliśmy usłyszeć m.in. „Game Change”, „Hey Man” czy „Falling into you”. Nie zabrakło również „Horses” z wydanego przed pięcioma laty albumu „Clashes”, a także przebojowej „Grandy” z płyty o tym samym tytule.

Występ Brodki poprzedził koncert wrocławskiej formacji Oxford Drama. Zespół na Orange Stage zameldował się punktualnie o 19:30. Elektropopowa grupa zaprezentowała przekrojowy materiał, w tym utwory z wydanej w marcu tego roku płyty „What’s The Deal with Time?”. Dobre kompozycje i nastrojowy wokal Małgorzaty Dryjańskiej znakomicie sprawdziły się w kameralnej przestrzeni parku Kolibki. W otoczeniu zieleni i drzew muzyka koiła zmysły, czego przykładem może być niezwykle nastrojowy singiel „San Junipero”.

Po obu występach organizatorzy zaprosili uczestników na Silent Disco. Trzy niezależne kanały prezentowały różnorodną muzykę. Tym sposobem każdy z uczestników mógł znaleźć odpowiednią dla siebie muzykę do tańca.

W przerwie między koncertami Oxford Drama i Brodki wystąpili standu-uperzy: Antoni Syrek-Dąbrowski i Filip Rombel. Komicy pojawili się na scenie mieszczącej się w Strefie Parkowej, gdzie na przestrzeni najbliższych tygodni odbywać się będą rozmaite wydarzenia kulturalne, komediowe, a także funkcjonować będzie strefa relaksu. W poniedziałki, wtorki i środy funkcjonować będzie kino plenerowe z niezwykle interesującym repertuarem. Ponadto w wybrane dni będzie można obejrzeć spektakle improwizowane oraz wspomniany stand-up. Codziennie odbywać się będą również zajęcia jogi. Przez cały czas trwania Open’er Park gdynianie mogą liczyć na darmowe wejście do Strefy Parkowej – wystarczy skorzystać z Karty Mieszkańca Gdyni, rejestrując swój numer karty we wskazany przez organizatorów sposób i odbierając specjalny kod QR. Bezpłatny wstęp do tejże strefy o dowolnej porze dotyczy również posiadaczy biletów koncertowych na dany dzień. Pozostali zainteresowani będą musieli kupić bilety warte 10 złotych.

Również przez cały czas trwania Open’er Park na zainteresowanych czeka Open’er Beachhouse. To wyjątkowa strefa relaksu nad samym brzegiem morza – wystarczy opuścić leśną polanę kolibkowskiego parku i zejść wyznaczoną drogą w kierunku plaży.

Nadchodzący weekend to kontynuacja koncertowych emocji. W piątek, 16 lipca na scenie w Open’er Park wystąpią The Dumplings i Buslav. Z kolei sobota i niedziela, 17 i 18 lipca to dwa koncerty Quebonafide. Rapera supportować będą Cyber Boyz’.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące regulaminu Open’er Park, lokalizacji poszczególnych stref, muzycznego line-upu strefy koncertowej czy zakupu biletów można znaleźć na stronie internetowej www.opener.pl w zakładce „Open’er Park”. Zebrane informacje wraz ze wskazówkami dojazdu można też znaleźć w artykule „Open'er Park. Kameralny festiwal na Kolibkach” na Gdynia.pl.

Fot. Paweł Kukla/gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda