mobile
REKLAMA

„Kieszonka Kapitana” na Grabówku

Park Kieszonkowy „Kieszonka Kapitana” powstał przy ul. Kapitańskiej w Gdyni. Tym samym Grabówek zyskał kolejną estetyczną i funkcjonalną przestrzeń.

Informacja prasowa
„Kieszonka Kapitana” na Grabówku

„Kieszonka Kapitana” powstała w bliskim sąsiedztwie ul. Morskiej, a więc najdłuższej z gdyńskich ulic. Jednym ze wspomnianych elementów jest ścieżka wykonana z deski kompozytowej, swoim wyglądem przypominająca pokład statku lub pomost. Otaczają ją: z jednej strony „spienione morskie wody” z niskiego trawnika i wysokiej trawy ozdobnej – miskanta chińskiego Memory, zaś z drugiej – powierzchnia wysypana piaskiem kojarząca się z plażą. Na „pokładzie” znajdują się dwie ławki ze stołem, idealne do sąsiedzkich spotkań. 

Wyposażenie terenu uwzględnia potrzeby różnych grup wiekowych – jest więc tu zarówno huśtawka oraz bujak dla najmłodszych, pieńki mogące służyć do zabawy starszym dzieciom oraz orbitrek zewnętrznej siłowni dla dorosłych.

- Parki kieszonkowe w gdyńskich dzielnicach realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego. Prace nad ich projektem rozwijały się ze spotkania na spotkanie, a zaangażowanych było wiele osób, w tym radni miejscy i radni dzielnicowi. Wspólnie udało się wypracować koncepcje, dzięki którym na terenie Gdyni powstają różnorodne parki i ogrody, które z pewnością staną się miejscami integracji oraz spotkań sąsiedzkich. Efekty zachwycają - mówi Anna Myszka, radna miasta.

Autorką projektu „Kieszonki Kapitana” jest Karolina Zamkowska z Wydziału Ogrodnika Miasta.

Fot. Wydział Ogrodnika Miasta

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda