mobile

Gdańsk: ciąg dalszy utrudnień w ruchu...

Dziś ostatni dzień zmiany w organizacji ruchu na ul. Wodnika i ul. Jednorożca w związku z przebudową skrzyżowania obu ulic (budowa ronda), ale przed nami kolejne prace. Na osłodę przypominamy, że wróciły "szkolne" rozkłady jazdy. Autobusy i tramwaje kursuję częściej, więc może warto porzucić auto i postawić na komunikację miejską.

Mat. prasowe
Gdańsk: ciąg dalszy utrudnień w ruchu...

Dziś w godz. 7.00-17.00 wprowadzony został ruch wahadłowy na ul. Wodnika sterowany sygnalizacją świetlną lub ręcznie. Na ul. Jednorożca w stronę ul. Koziorożca zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu na odcinku od ul. Wodnika do ul. Wolarza. Objazd wyznaczony zostanie ulicami: Wolarza i Wodnika. Ul. Jednorożca w stronę ul. Galaktycznej zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Wodnika do ul. Kasjopei. Objazd wyznaczony zostanie ulicami Jednorożca, Galaktyczną i Kielnieńską.

Warto zaznaczyć, że w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych harmonogram prac może ulec zmianie.

W najbliższy weekend możemy się spodziewać utrudnień na ul. 3 Maja. Wykonywana będzie ostatnia warstwa nawierzchni drogowej, tzw. warstwa ścieralna.

Harmonogram prac przedstawia się następująco:

- 8 września około godz. 19.00 zostanie zamknięty dla ruchu kołowego odcinek ul. 3 Maja

w kierunku al. Armii Krajowej. Z tego względu ograniczona będzie możliwość wjazdu

w ul. Rogaczewskiego. Ponadto zwężony zostanie odcinek al. Armii Krajowej w kierunku obwodnicy Trójmiasta – okresowo do jednego pasa ruchu;

- 15 września około godz. 20.00 planowane jest zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka

ul. 3 Maja w kierunku ul. Hucisko od al. Armii Krajowej. Do jednego pasa zostanie zwężony odcinek al. Armii Krajowej w kierunku centrum Gdańska (na wysokości Węzła Groddecka). Asfaltowana będzie również ul. Rogaczewskiego – będą nią mogły przejeżdżać tylko pojazdy uprzywilejowane, gdy zaistnieje taka potrzeba. Prace będą prowadzone tylko przez weekend.

Na kolejne weekendy zaplanowane jest wykonywanie warstwy ścieralnej na odcinkach innych dróg modernizowanych w ramach inwestycji Forum Gdańsk, jednak harmonogram prac może ponownie zmienić się w zależności od warunków atmosferycznych. Wszystkie informacje o tymczasowych zmianach w organizacji ruchu będą przekazywane na bieżąco.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko