mobile
REKLAMA

Gala nagrody im. Piotra Pawłowskiego

Przez całe życie działał na rzecz osób z niepełnosprawnościami i jak nikt inny rozumiał ich potrzeby – teraz po raz pierwszy zostanie wręczona nagroda jego imienia. Już w czwartek, 20 maja będzie można obejrzeć online relację z uroczystej gali wręczenia pierwszej Nagrody im. Piotra Pawłowskiego. Przypomnijmy, że zgodnie z podjętą wcześniej decyzją trafi ona do Janiny Ochojskiej, znanej działaczki humanitarnej.

Informacja prasowa
Gala nagrody im. Piotra Pawłowskiego

Honorowy Obywatel i przyjaciel Gdyni, wizjoner, inicjator i twórca wielu zmian na rzecz osób z niepełnosprawnością, a także założyciel i redaktor naczelny magazynu „Integracja” oraz portalu www.niepelnosprawni.pl – Piotr Pawłowski. W dowód uznania za wszystko, czego dokonał przez całe życie na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami miasto Gdynia zadecydowało o utworzeniu specjalnej nagrody jego imienia.
 

Wyróżnienie dla Janiny Ochojskiej


Przed nami rozstrzygnięcie jej pierwszej edycji. Nagroda im. Piotra Pawłowskiego to z założenia wyjątkowe wyróżnienie dla osób, które wyznaczają w Polsce nowe standardy społeczne, zmieniają rzeczywistość oraz poszerzają świadomość społeczną dotyczącą integracji. Na mocy wcześniejszej decyzji, ogłoszonej już w maju 2020 roku, trafi ono do Janiny Ochojskiej, założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej i posłanki do Parlamentu Europejskiego.

Przypomnijmy, że decyzję o przyznaniu pierwszej Nagrody im. Piotra Pawłowskiego podjęła kapituła, której skład tworzą Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, Beata Wachowiak-Zwara, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. osób z niepełnosprawnością oraz Ewa Pawłowska, prezes Fundacji Integracja, wdowa po Piotrze Pawłowskim. Kapituła wybierała spośród nadesłanych wcześniej zgłoszeń. Laureatka otrzyma statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych.
 

– Osoba Piotra budzi mój nieustający podziw. Pomimo ciężkiej niepełnosprawności, która niejednego zniechęciłaby do podejmowania jakiegokolwiek trudu pomocy drugiemu człowiekowi, zrobił dla niepełnosprawnych i sprawnych więcej, niż którykolwiek rząd. Często rozmawialiśmy przez telefon i najczęściej był w drodze - albo w Polsce, albo gdzieś w świecie. Piotr był też najelegantszym mężczyzną, zawsze w świetnie skrojonych garniturach, wyglądał jakby tylko na chwilę przysiadł na wózku. Bardzo dziękuję kapitule za przyznanie mi Nagrody im. Piotra Pawłowskiego, dziękuję panu prezydentowi Gdyni Wojciechowi Szczurkowi za jej ustanowienie. Zapewniam, że nie ustanę w czynieniu świata lepszym, bo ten świat bardzo tego potrzebuje – mówiła tuż po ogłoszeniu decyzji kapituły Janina Ochojska.

 

Gala do zobaczenia online


Ze względu na pandemiczne realia, gala wręczenia nagrody została przełożona w czasie, a relację będzie można obejrzeć online od 20 maja, od godziny 17:00 na kanale YouTube miasta Gdynia i jednocześnie na Gdynia.pl.

Częścią uroczystej gali będzie też koncert Magdy Umer - relacja z gali z zapisem koncertu dostępna będzie przez kolejny dzień po publikacji (później dostępna będzie wyłącznie gala w wersji bez koncertu).

Fot. gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda