mobile

Ferie w Podwodnym Królestwie Zwierząt

Morza i oceany, które okalają Ziemię składają się na Wszechocean. Pokrywa on ponad 70% powierzchni  planety, co stanowi 99% jej przestrzeni nadającej się do życia.

Woda stanowi barierę, która sprawia, że o zwierzętach w niej bytujących nie mamy tak dużej wiedzy, jak o mieszkańcach lądu. A tymczasem spotkamy w niej zwierzęta ciekawe, dziwne, zaskakujące i tak bardzo niesamowite, że często stające się pierwowzorami legend. Syreny, krakeny – większość z nas o nich słyszała, mając je za wymysł ludzkiej wyobraźni. Ale czy jest tak na pewno?

informacja prasowa
TAGI
Ferie w Podwodnym Królestwie Zwierząt

Właśnie o niesamowitych zwierzętach żyjących w różnych zakątkach naszego globu będzie opowiadać Akwarium Gdyńskie podczas wydarzeń organizowanych w ramach ferii, w dniach 9 – 24 lutego. Program zajęć i warsztatów dla całych rodzin  przewidziano tak, by osoby w każdym wieku mogły lepiej poznać podwodny świat i jednocześnie dobrze się bawić.

W planie dni powszednich: otwarte laboratorium z mikroskopami, a w nim m.in. legendarne wężowidła, łuski arapaimy, zęby żarłaczy, kolec płaszczki rzecznej, skorzypłocz i wiele innych eksponatów do samodzielnego podziwiania i badania. Ponadto zabawa drużynowa w formie podchodów na terenie całej ekspozycji Akwarium, zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, wykład zestawiający legendy morskie z faktami naukowymi oraz warsztaty plastyczne ze string-artu, studio zmywalnego tatuażu oraz konkurs plastyczny na komiks.

Plan na feriowe weekendy to m.in. filmowe poranki w Sali Kinowej, pokazowe karmienia zwierząt, wielkoformatowa gra planszowa, konkursy z wiedzy o zwierzętach mieszkających w Akwarium Gdyńskim, fotobudka.

Wszystkie atrakcje dostępne będą w cenie biletu wstępu do Akwarium Gdyńskiego, jednak udział w niektórych wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.akwarium.gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda