mobile

Euro w Gdyni? Aplikacja oficjalnie złożona!

Dla wszystkich fanów Euro mamy dobą wiadomość. Najbliższe mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet mogą odbyć się w Gdyni! Prezydent Wojciech Szczurek w imieniu miasta złożył oficjalną aplikację o organizację tej imprezy.

Anna Zuzanna Grażka
Euro w Gdyni? Aplikacja oficjalnie złożona!

Gdynia należy do tych miast, które nie boją się wyzwań i kochają sport! Doskonałym potwierdzeniem tego są liczne wydarzenia sportowe, które odbywają się w tym mieście- również te piłkarskie. 

Apetety rośnie w miarę "jedzenia", a Mistrzostwa Europy UEFA Euro U21 Polska 2017 czy Mistrzostwa Świata FIFA U20 Polska 2019 udowodniły, że Gdynia jest gotowa do podejmowania kolejnych kroków. 

"Gdynia jest fantastyczną lokalizacją imprez sportowych, co zostało dostrzeżone na arenie międzynarodowej. Od lat regularnie gościmy najlepszych sportowców z całego świata i nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy w 2025 roku przyjęli w Gdyni najlepsze piłkarki w Europie. Dysponujemy odpowiednią bazą sportową, zapleczem hotelowym i przede wszystkim ludźmi, którzy posiadają bogate doświadczenie organizacyjne" – podkreśla prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Stadion Miejski w Gdyni to nie tylko piłka w męskim wydaniu. Wystarczy wrócić pamięcią do organizowanym w 2015 roku finale Pucharu Polski kobiet. Czy dziesięć lat później historia powtórzy się i kobiety powrócą do Gdyni, by zagrać o tytuł mistrzyń Europy?

Zdaniem Wojciecha Szczurka jesteśmy na to gotowi, a jego słowa potwierdza wiceprezydent ds. rozwoju Marek Łucyk:

"Poprzednie turnieje rangi mistrzowskiej, które organizowaliśmy w Gdyni potwierdziły, że nasze zaplecze jest na najwyższym poziomie. Co ważne, stale je rozbudowujemy i udoskonalamy. Jestem przekonany, że podołamy wszelkim wymaganiom związanym z rolą miasta-gospodarza. Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać decyzji Komitetu Wykonawczego UEFA."- mówi Łucyk. 

 

Euro 2025 odbędzie się na przełomie czerwca i lipca.

 

Fot. gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda