mobile

Donald Tusk w poniedziałek spotka się na Długim Targu z mieszkańcami Gdańska

Długi Targ będzie w poniedziałek, 19 lipca, miejscem spotkania Donalda Tuska z gdańszczankami i gdańszczanami. Organizatorzy spodziewają się nawet kilkunastu tysięcy osób. Początek - o godz. 17.00.

Informacja prasowa
Donald Tusk w poniedziałek spotka się na Długim Targu z mieszkańcami Gdańska

Przed wiecem na Długim Targu, Donald Tusk weźmie udział w konferencji przed Europejskim Centrum Solidarności. Spotkanie z dziennikarzami zaplanowane jest na godzinę 10:30.

Spotkanie na Długim Targu odbędzie się przed Dworem Artusa, przy Fontannie Neptuna.

Od czasu niedawnego ogłoszenia powrotu do krajowej polityki, Gdańsk jest dla Donalda Tuska drugim - po Szczecinie - miejscem spotkania z sympatykami. Szykowane są kolejne, w innych miastach. 

Transmisja ze spotkania na Długim Targu będzie dostępna na Facebooku i Youtubie Platformy Obywatelskiej.

Długi Targ jest dla gdańszczan ważnym miejscem wieców protestacyjnych i politycznych od czasu odzyskania przez Polskę niepodległości na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Donald Tusk ostatnio przemawiał 4 czerwca 2019 roku, podczas wiecu Wolności i Solidarności. Donald Tusk dziękował wówczas wszystkim obywatelom, którzy przyczynili się do upadku PRL i odzyskania przez Polskę niepodległości, a także tym, którzy w ostatnich latach manifestują swoje przywiązanie do polskiej wolności, europejskości i demokracji. 

- Dziękuję tym wszystkim, którzy nie bali się brzydkich słów, nienawiści w mediach - mówił Donald Tusk. - Wiem, że wielu z was jest dzisiaj tutaj i chciałem wam złożyć najniższy ukłon. Dzięki wam Polska to jest wciąż najpiękniejsze miejsce na ziemi, a Polacy to jest wielki, dumny, europejski naród, nawet jeśli nie zawsze mamy szczęścia do władzy.

Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda