mobile

Art Inkubator. Misja w sieci

Art Inkubator Goyki 3 od kilku tygodni działa za pośrednictwem Internetu. W zgodzie z misją realizuje swoje zadania, dając pole do wypowiedzi artystom, których pandemia uwięziła w domach. Wspiera ich zamawiając artykuły, eseje, zapisy filmowe. Jednocześnie informuje o swoich przyszłych działaniach dotyczących rezydencji artystycznych. Powstał blog opisujący modele działania rezydencji w Europie.

inf.prasowa
Art Inkubator. Misja w sieci

Na stronie internetowej Goyki 3 Art Inkubator znaleźć już można „Poradnik artysty – jak bezpiecznie publikować w sieci, jak skutecznie bronić się przed naruszeniem praw, będących wynikiem aktywności w sieci innych osób?" Zawiera porady dotyczące najczęściej spotykanych sytuacji, problemów, tematów, z którymi na co dzień zmagają się twórcy, osoby zlecające wykonanie utworu, osoby wykorzystujące utwory, do których prawa przysługują innym osobom, organizatorzy eventów artystycznych czy kampanii internetowych. Znajdą się tam także informacje o instytucjach, w których artyści mogą zasięgnąć bezpłatnej porady prawnej. 

W cyklu „Chwila z kulturą" na stronie publikowane są już m.in. teksty krytyczne, komentujące obecną rzeczywistość z perspektywy artystów, jak odnajdują się w świecie izolacji, pandemii. Można już przeczytać tekst wydawczyni Anny Świtajskiej. Wkrótce zaś ukażą się eseje Zofii Krawiec – krytyczki sztuki, kuratorki, instagramerki, Anny Reinert – malarki, wykładowczyni gdańskiej ASP. W piątki pojawiać się będą wywiady z pisarkami, reportażystkami m.in. z Joanną Gierak-Onoszko, Magdaleną Kicińską, przeprowadzone przez dziennikarki „Literackiej” (gazety ukazującej się podczas festiwalu Literacki Sopot). Niebawem na stronie będzie się można zapoznać z nową twórczością Natalii Fiedorczuk-Cieślak, psychopedagożki, kompozytorki, pisarki.

W ramach cyklu „Ocean opowieści" do wysłuchania będzie opowiadanie „Agencja" Sarah Hall (tłum. Dobromiła Jankowska), w wykonaniu Marty Kalmus-Jankowskiej. Premiera 16 kwietnia o godz.19.00 na profilu facebookowym Art Inkubatora.

Dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z pisaniem, Goyki 3 Art Inkubator przygotował warsztaty kreatywnego pisania. Odbywają się one w ramach cyklu „Praca ze słowem i dźwiękiem". Warsztaty poprowadzi Paweł Goźliński, pisarz, redaktor, nauczyciel. Z nadesłanych zgłoszeń wybrana została ósemka kursantów, którzy swoją pracę warsztatową zaczynają 6 kwietnia.

Wszystkie informacje o działalności sopockiego Art Inkubatora w czasach kwarantanny znaleźć można na stronie internetowej Goyki 3 Art Inkubator, a także na profilach na Facebooku i Instagramie. Zapraszamy!

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda