mobile

Zwycięstwo Spójni Gdyni!

Gdyńscy piłkarze ręczni w zaległym meczu 23. kolejki zdobyli miażdżącą przewagę nad drużyną Real-Astromal Leszno. Mecz zakończył się wynikiem 37:23 (18:10), dzięki temu sportowcy wrócili na czoło grupy A I ligi. Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki.

Drużyna z Leszna przed tym spotkaniem plasowała się na 5. pozycji,  nie mogła zlekceważyć rywala, który jest mocnym przeciwnikiem. Na szczęście, drużyna z Gdyni realizowała wszystkie przedmeczowe założenia i to okazało się jej kluczem do sukcesu. Spójnia Gdynia może świętować spektakularne zwycięstwo.

Spójnia podczas meczu była faworytem. Ostatnia porażka zmotywowała sportowców i już w 9. minucie, po rzucie Roberta Kamyszka, było 1:4. Drużyna nie chciała dopuścić do powtórki z poprzedniego meczu, dlatego na bieżąco starała się prowadzić skuteczną grę. W 12 minucie przed przerwą osiągnęli prowadzenie (11:5), a po kolejnej znakomitej serii jeszcze w I połowie na tablicy pojawił się wynik 17:8! Pierwsza część spotkania zakończyła się wygraną Spójni - 10:18.

Tuż po zmianie stron, Real Astromal zaczął odrabiać straty, na boisku brylował Krzysztof Meissner. Po jego dwóch bramkach, pięć minut po powrocie zawodników z szatni, było już 14:19. Była to jednak tylko chwilowa utrata kontroli podopiecznych Marcina Markuszewskiego. W dalszej części meczu grupa zdobyła przewagę dziesięciu bramek. Końcówka meczu zapierała dech w piersiach – był to pokaz niesamowitej gry ofensywnej, przy jednoczesnym zachowaniu spokoju. Mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 23:27.

Trener M. Markuszewski był bardzo dumny ze swoich zawodników, tak skomentował przebieg meczu - Super koncentracja i motywacja. Powiedzieliśmy sobie przed meczem, że choć to my musimy jechać 400 km na mecz, będziemy drużyną, która wykorzysta każdą okazję do zdobycia bramki po kontrataku. Chłopaki grali w obronie bardzo dobrze i dlatego mieliśmy tyle okazji do zdobycia łatwych i szybkich bramek. Część zawodników nie zagrała w meczu, ale za to stworzyła świetną atmosferę na ławce rezerwowych. Tego nam wcześniej brakowało, każdy dołożył cegiełkę do dzisiejszego zwycięstwa.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 13 maja w Wągrowcu!