mobile

Zrób mammografię na wiosnę!

Panie, które w tym roku kończą 50 lat mogą bezpłatne i bez skierowania wykonać mammografię. Program bezpłatnych badań przeznaczony jest dla kobiet w wieku 50 – 69 lat. Badania można wykonać w pierwszych dniach maja w trzech  dzielnicach Gdańska: Chełmie, Morenie i Osowej. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja!

Redakcja/ fot. stocksnap
Zrób mammografię na wiosnę!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie, tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, gdy nie są wyczuwalne. To istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety dobry wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że naszemu zdrowiu nie zagraża nowotwór piersi. Czasami kobiety rezygnują z kolejnych badań i ułatwiają tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

-Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

Gdańsk Chełm – 4 maja przy sklepie Tesco, ul. Cienista 30

Gdańsk Morena – 5 maja przy Przychodni Zdrowia Morena, Jaśkowa Dolina 105

Gdańsk Osowa – 6 maja przy Parafii pw. Chrystusa Zbawiciela, ul. Pegaza 15

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Badania wykonywane są  w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko