mobile
REKLAMA

Znamy nazwiska najlepszych gdańskich sportowców

171 zawodników oraz 62 trenerów zostało uhonorowanych podczas X Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Nagrodzeni zostali najlepsi młodzi sportowcy z gdańskich klubów, którzy w 2017 roku osiągali wybitne sukcesy na zawodach krajowych i międzynarodowych, a także ich trenerzy. Zawodnicy otrzymali po 500 zł brutto, trenerzy po 1400 zł.

Informacja prasowa
TAGI
Znamy nazwiska najlepszych gdańskich sportowców

Nazwiska laureatów wybierały same kluby, które w 2017 roku zdobyły najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego, rankingu ogólnopolskim, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Punktowane są miejsca zdobywane na najważniejszych zawodach młodzieżowców, juniorów i młodzików. Gmina Miasta Gdańsk od lat zajmuje w Polsce miejsca między 5 – 7, w zeszłym roku było to miejsce szóste.

 

Nagrodzeni zawodnicy i trenerzy

 

Międzyszkolny Klub Sportowy Gdańsk

Zawodnicy

1.         Paweł Kaśków

2.         Jakub Krawczyk

3.         Dominik Teresiak

4.         Jan Wysocki

5.         Daniel Siwiński

6.         Zuzanna Tomczyk

7.         Jan Gniedziejko

8.         Kacper Kubala

9.         Szymon Wilde

10.       Dorota Armatyńska

Trenerzy

1.         Adam Koperski

2.         Czesław Słodkowski

3.         Andrzej Kaśków

4.         Marzena Miłańska

 

Gdański Klub Taekwon-do

Zawodnicy

1.         Hanna Sowa

2.         Małgorzata Mackiewicz

3.         Kornelia Wojciechowska

4.         Oliwia Podwysocka

5.         Aleksandra Wygonowska

6.         Nikola Chorałła

7.         Mateusz Domurad

8.         Marcin Grabski

9.         Daniel Nasierowski

10.       Mateusz Makar

Trenerzy

1.         Marcin Wołosz Marcin

2.         Jan Pochmara Jan

3.         Tomasz Kasprzak

4.         Mariusz Gudziak

 

Olimpia Osowa Gdańsk

Zawodniczki

1.         Katarzyna Pawłowska

2.         Patrycja Bernacka

3.         Oliwia Ryszewska

4.         Weronika Grądzka

5.         Martyna Sumisławska

6.         Roksana Polańska

7.         Alicja Zielonka

8.         Maria Szymańska

9.         Natalia Banaszak

10.       Aleksandra Hinz

Trenerzy

1.         Anna Raczkowska

2.         Paweł Ludwichowski

3.         Piotr Ludwichowski

 

Trefl Gdańsk

Zawodnicy

1.         Igor Bogucki

2.         Tytus Nowik

3.         Jakub Szydlik

4.         Bartosz Weber

5.         Dawid Pawlun

6.         Kacper Wnuk

7.         Mikołaj Bogucki

8.         Jakub Kraut

9.         Gracjan Mączka

10.       Jordan Zaleszczyk

Trenerzy

1. Ariel Fijoł

2. Adam Miotk

3. Mariusz Łobacz

4. Oskar Janiszewski

 

Akademia Piłkarska Lechia Gdańsk

Zawodnicy

1.         Rafał Kobryń

2.         Mateusz Żukowski

3.         Maciej Woźniak

4.         Adrian Petk

5.         Marcel Wszołek

6.         Jakuba Kapuściński

7.         Filip Dymerski

8.         Borys Narożny

9.         Kacper Kleisa

10.       Maciej Zagraba

Trenerzy

1.         Grzegorz Grzegorczyk

2.         Tomasz Byszko

3.         Dawid Żmijewski

 

Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec

Sekcja łyżwiarstwa szybkiego

Zawodnicy

1. Marcin Bachanek

2. Dawid Burzykowski

3. Szymon Palka

4. Rafał Grycner

5. Jan Franaszczuk

6. Julia Krutysza

7. Adam Muchlado

8. Marek Zgrzywa

9. Wiktoria Dunst

10. Paulina Sutuła

Trenerzy

1. Agnieszka Bagińska

2. Ryszard Białkowski

 

Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk

Sekcja wioślarska

Zawodnicy

1.         Justyna Kulińska

2.         Izabela Pawlak

3.         Daniel Dwojakowski

4.         Mateusz Mielniczyn

5.         Patryk Butyński

6.         Joanna Gutkowska

7.         Dawid Górski

8.         Dominik Specjał

Trenerzy

1.         Michał Rychlicki

2.         Maciej Łasicki

3.         Danuta Brenk

 

Wybrzeże Gdańsk – piłka ręczna

Zawodnicy

1. Kajetan Jankowski

2. Dawid Wodziński

3. Wiktor Łazarczyk

4. Maksymilian Śliwiński

5. Alan Benkowski

6. Jakub Dzieciątkowski

7. Piotr Suchłabowicz

8. Jakub Bal

Trenerzy

1. Marcin Pilch

2. Leszek Biernacki

3. Szymon Biernacki

 

Rugby Club Lechia Gdańsk

Zawodnicy

1. Sebastian Kozak

2. Jakub Markowski

3. Igor Górniewicz

4. Filip Porębski

5. Oskar Zieliński

6. Oskar Witulski

Trenerzy

1. Zbigniew Górniewicz

2. Grzegorz Kacała

 

Gdański Klub Żeglarski

Zawodnicy

1. Mikołaj Michalski

2. Karina Filip

3. Michał Polak

4. Dominik Lewiński

5. Kacper Jaskólski

6. Anna Igielska

Trenerzy

1. Jan Krzyżak

2. Grzegorz Mańkucki

 

Akademicki Związek Sportowy AWFiS Gdańsk

Sekcja tenisa stołowego

Zawodnicy

1.         Marco Golla

2.         Jan Zandecki

3.         Jakub Witkowski

4.         Sebastian Musiał

5.         Jakub Baranowski

6.         Michał Małachowski

Trenerzy

1.         Bartosz Gajek

2.         Artur

 

SGKS Wybrzeże Gdańsk

Zawodnicy

1.         Anna Isenko

2.         Michał Dudek

3.         Julia Jaśkiewicz

4.         Aleksandra Butlewska

5.         Barbara Fałtynowicz

6.         Paulina Muszyńska

Trenerzy

1.         Tomasz Lisicki

2.         Damian Nasiadko

 

Uczniowski Klub Sportowy Atena

Zawodnicy

1. Karolina Murawska

2. Bartosz Goc

3. Patryk Martyniak

4. Jakub Dołżycki

5. Adam Podralski

6. Piotr Kaśków

Trenerzy

1. Andrzej Witkowski

2. Konrad Pietrusiak

 

Sportowa Politechnika Gdańska

Sekcja koszykówki

Zawodnicy

1. Katarzyna Śmietańska

2. Emilia Jabłońska

3. Natalia Ławicka

4. Wiktoria Sztejman

5. Wiktoria Wesołowska

6. Aleksandra Zmierczak

7. Jakub Rzepkowski

8. Filip Raczkowski

9. Przemysław Kowalski

10. Mateusz Pieczykolan

Trenerzy

1.         Adam Muller

2.         Michał Kowalski

3.         Artur Gussmann

 

Uczniowski Klub Sportowy Conrad

Zawodnicy

1. Jakub Biedrzycki

2. Marcin Kotlik

3. Mateusz Dampc

Źródło fotografii: http://sport.trefl.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko