mobile
REKLAMA

„Zimowa Opowieść” Williama Szekspira w wykonaniu młodzieży z SP 67

„Zimowa Opowieść” to sztuka Williama Szekspira raczej mniej znana szerszej publiczności. Próby zaprezentowania jej treści pod okiem profesjonalisty, aktora i reżysera teatralnego - Floriana Staniewskiego, podjęła się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 67 w Gdańsku. Prapremiera odbyła się w czwartek, 8 marca. Premierę zaplanowano na 14 marca.

 

Informacja prasowa
TAGI
„Zimowa Opowieść” Williama Szekspira w wykonaniu młodzieży z SP 67

- Jest to projekt, który powstał z inicjatywy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Ideą „Teatralnego Pasjansa” jest przygotowanie spektaklu na podstawie tego samego utworu przez trzy niezależne grupy: seniorów, osób z niepełnosprawnościami (intelektualnymi lub fizycznymi) i młodzież, a następnie w jednym dniu obejrzenie nawzajem swoich interpretacji danego dzieła, w tym przypadku „Zimowej Opowieści” – tłumaczy Iwona Kacprzyńska, liderka grupy teatralnej, nauczycielka języka angielskiego w SP 67 w Gdańsku.

Opowiada, że sztuka została zaprezentowana przed publicznością lokalną i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

- Teatr już od dawna jest pasją dla tych młodych ludzi, ponieważ są oni na co dzień członkami Koła Teatralnego w Języku Angielskim i mają za sobą już niejeden spektakl w języku Szekspira. Napisana przez nich w minionym roku sztuka na potrzeby Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego w Językach Obcych „ACT” zdobyła I miejsce w kategorii język angielski i GRAND PRIX całego konkursu – mówi Iwona Kacprzyńska.

Przegląd spektakli i premiera „ Zimowej Opowieści” odbędzie się 14 marca 2018 roku na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

- Będzie to dla uczniów ich debiut na tak znakomitej scenie, i co warto podkreślić, niezapomniany epizod w ich życiu. Być może właśnie to wydarzenie zadecyduje o wyborze dalszej kariery któregoś z tych młodych ludzi? – zastanawia się nauczycielka z SP 67.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda