mobile
REKLAMA

„Zenon Plech zaprasza”. Turniej żużlowy o Puchar Prezydenta

Turniej żużlowy o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska to w tym roku wyjątkowa gratka dla miłośników tego sportu. 24 marca o godz. 14.30, na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników odbędzie się jubileuszowy turniej byłego zawodnika Wybrzeża Gdańsk „Zenon Plech Zaprasza”.

Informacja prasowa
TAGI
„Zenon Plech zaprasza”. Turniej żużlowy o Puchar Prezydenta

Zenon Plech to jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców w historii. W tym roku skończył 65 lat, a jednocześnie świętuje 45. rocznicę zdobycia brązowego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata. Swój jubileusz obchodzi, jak na prawdziwego żużlowca przystało - na stadionie - gdzie zostaną rozegrane zawody. W czwórmeczu wezmą udział zespoły, których barwy Zenon Plech reprezentował będąc u szczytu formy: Wybrzeża Gdańsk, Stali Gorzów, oraz angielskich: Hackney Hawks i Sheffield Tigers.

„Dzisiaj analizując historię polskiego żużla wymienia się najczęściej właśnie Zenona Plecha, obok Tomasza Golloba. Magia jego nazwiska nadal działa. Czołowi zawodnicy w Polsce, ale także na świecie już deklarują udział w zawodach, będących otwarciem nowego sezonu żużlowego 2018 w Gdańsku - czytamy na fanpagu turnieju.

Dokonania naszego mistrza są faktycznie imponujące. Jego wielka kariera rozpoczęła się w wieku 19 lat, kiedy został Indywidualnym Mistrzem Polski. Osiem razy startował w finałach Indywidualnych Mistrzostwach Świata, zdobywając dwa medale – srebrny i brązowy. Wywalczył pięć medali w Drużynowych Mistrzostwach Świata i pięć tytułów Indywidualnego Mistrza Polski. Po zakończeniu kariery zajął się szkoleniem młodych gdańszczan jazdy na motocyklach.


Obsada zawodów „Zenon Plech Zaprasza”


Wybrzeże Gdańsk: Mikkel Bech, Anders Thomsen, Oskar Fajfer, Mikkel Michelsen
Stal Gorzów: Szymon Woźniak, Bartosz Zmarzlik, Linus Sundstroem, Krzysztof Kasprzak
Sheffield Tigers: Michael Jepsen Jensen, Adrian Miedziński, Fredrik Lindgren, Kacper Gomólski
Hackney Hawks: Antonio Lindbaeck, Patrick Hougaard, Krzysztof Buczkowski, Krystian Pieszczek


Ceny biletów


• Trybuna honorowa - 35 zł
• Normalny - 15 zł
• Dzieci do 12 roku życia - 10 zł
• Program - 10 zł, wersja okolicznościowa - 20 zł
• Dzieci do 4 roku życia - 1 zł
• Pakiety Hospitality & VIP Tickets (miejsce w najlepszej części stadionu vis a vis startu i mety, program zawodów, dedykowany zestaw upominków, wejście do parku maszyn przed i po turnieju, możliwość zrobienia zdjęć z zawodnikami, parking, catering) - 249 zł

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda