mobile
REKLAMA

Zdecydowane zwycięstwo Stelmetu Enei nad GTK

Stelmet Enea BC Zielona Góra wygrał z GTK Gliwice 104:76 w ostatnim spotkaniu 2. kolejki Energa Basket Ligi.

Informacja prasowa/http://plk.pl
TAGI
Zdecydowane zwycięstwo Stelmetu Enei nad GTK

Gospodarze świetnie weszli w ten mecz - po trafieniach Borisa Savovicia i Michała Sokołowskiego było już 11:3. W GTK straty starali się odrabiać Damonte Dodd i Myles Mack, ale zielonogórzanie napędzali się kontrami. Po trafieniu Filipa Matczaka prowadzili 10 punktami, a pierwsze 10 minut zakończyło się wynikiem 26:12. Drugą kwartę Stelmet Enea rozpoczął od serii 11:3 i po trójce Savovicia miał już 22 punkty przewagi. Za odrabianie strat wziął się Riley Lachance, który pokazywał skuteczność z dystansu. Coraz bardziej aktywny był jednak Żeljko Sakić - m.in. dzięki niemu zespół trenera Igora Jovovicia wygrywał po pierwszej połowie aż 52:28.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana - głównie dzięki trafieniom Kacpra Radwańskiego i Piotra Robaka. Ekipa z Gliwic tym samym jednak nie odrabiała strat. Nadal najlepszymi zawodnikami drużyny z Zielonej Góry byli Żeljko Sakić, Adam Hrycaniuk oraz Filip Matczak, a po 30 minutach gospodarze prowadzili 81:57. Seria 17:2 Stelmetu Enei na początku ostatniej kwarty tylko jeszcze bardziej podkreślała różnicę pomiędzy drużynami. W całym meczu zwycięstwo zielonogórzan nie było zagrożone - ostatecznie zakończył się on wynikiem 104:76.

Żeljko Sakić zdobył 22 punkty i 4 zbiórki dla Stelmetu Enei. 21 punktów dołożył do tego Boris Savović. Damonte Dodd zanotował 16 punktów i 11 zbiórek dla GTK.

Autor fotografii: fot. Radosław Lacelt

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda