mobile

Zbudujmy miasto w Gdyni!

Dzisiaj w Muzeum Miasta Gdyni odbyły się warsztaty, podczas których najmłodsi wraz z opiekunami mieli okazję wspólnie zbudować miasto.

fot. Robert Wąsik
TAGI
Zbudujmy miasto w Gdyni!

Podczas warsztatów zapoznano dzieci i opiekunów z historią architektury modernistycznej. Uczestnicy zainspirowani modernistycznymi obiektami mogli następnie tworzyć własne budynki. Efektem warsztatów była duża makieta przedstawiająca fragment Gdyni. 

Prowadzącą zajęcia była Margareta Sobczak - historyczka sztuki, asystent muzealny w Muzeum Miasta Gdyni. Zajmuje się przygotowaniem oraz realizowaniem projektów edukacyjnych w obszarze sztuki, nowych mediów w sztuce, ochroną i konserwacją architektury oraz układów urbanistycznych. Współpracowała z licznymi instytucjami kultury m.in. Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Pałac w Wilanowie, Małopolskim Instytutem Kultury oraz Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Obecnie pracuje w Muzeum Miasta Gdyni jako edukatorka muzealna. Współautorka projektu "Otwarta dzielnica" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna oraz nagrodzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Wydarzenie Edukacyjne Sybilla 2015. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu "Pokaż się Seniorze!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna oraz współautorka pierwszej edycji projektu "Podróż do wnętrza domu" dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna. W 2015/2016 wzięła udział w szkoleniu Przepis na wolontariat, w ramach którego przygotowała wydarzenie dla wolontariuszy (dofinansowane przez Fundację Kronenberga). 

Warsztaty odbyły się w ramach wystawy "Niemapa Gdynia".

NIEMAPA to seria ilustrowanych przewodników po mieście dla rodzin. W zabawny i graficzny sposób przedstawiają najważniejsze miejsca, lokalną kulturę, kuchnię, charakterystyczne słowa i ciekawostki a poprzez gry, zagadki i wyzwania zachęcają do aktywnego poznawania miasta. W maju ukaże się NIEMAPA Gdynia, która podobnie jak towarzysząca jej wystawa w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (11-28 maja), zachęci mieszkańców do odkrywania swojego miasta na nowo. Dzieci i ich rodzice będą mogli poznać modernistyczną architekturę Gdyni, historię miasta w Muzeum Miasta Gdyni czy typowe, gdyńskie słowa, takie jak “trajtek” czy “ostrzynka”. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty i wystawy. Partnerami projektu są: Lasy Państwowe, Muzeum Miasta Gdynia i Poczta Polska a współorganizatorami wystawy Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Centrum Designu Gdynia.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko