mobile
REKLAMA

Zbliża się Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory

Antybiotyki pod lupą, warsztaty konstruktorskie oraz dyskusja sportowo-naukowa z himalaistami - Arturem Małkiem i Maciejem Bedrejczukiem, to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni i jest częścią największego święta pasjonatów nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week. 

Informacja prasowa
TAGI
Zbliża się Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory corocznie przyciąga około 3000 uczestników. W ramach Festiwalu będzie można odwiedzić stoiska naukowe oraz wziąć udział w warsztatach, wykładach i dyskusjach naukowych. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich pasjonatów nauki oraz nowych technologii, w tym młodzieży szkolnej, nauczycieli i rodzin z dziećmi. 

Jednym z gości Festiwalu będzie twórca jednego z najbardziej popularnych kanałów edukacyjnych na Youtube „Uwaga! Naukowy Bełkot”– Dawid Myśliwiec. Myśliwiec jest miłośnikiem nauk ścisłych oraz budowania prostego przekazu, dzięki któremu każdy jest w stanie zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia z obszaru fizyki, chemii, biologii, matematyki, astronomii, psychologii. Oprócz tego będzie można wziąć udział w wykładzie Igora Kaczmarczyka - „Antybiotyki pod lupą”. Igor Kaczmarczyk jest laureatem Konkursu Naukowego E(x)plory i kontynuuje swój rozpoczęty na E(x)plory projekt badawczy nad bakteriobójczymi właściwości bursztynu bałtyckiego. 

Ostatniego dnia Festiwalu odbędzie się spotkanie z uczestnikami narodowej zimowej wyprawy na K2 2017/2018 - Arturem Małkiem i Maciejem Bedrejczukiem. Dyskusję sportowo-naukową poprowadzi dr Adam Sieradzki z Politechniki Wrocławskiej. Podczas spotkania będzie można poznać samych Mistrzów i odkryć ciekawostki naukowo-technologiczne związane ze wspinaczką wysokogórska.

W programie Gdynia E(x)plory Week oprócz Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory odbędzie się Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory oraz VII Kongres E(x)plory, którego w tym roku tematem przewodnim będzie „Mentoring. Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza?”.

Wstęp na Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.  Dowiedz się więcej o Gdynia E(x)plory Week na www.explory.pl. 

Współorganizatorami Gdynia E(x)plory Week są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia. Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa Lotos. Partnerem strategicznym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda