mobile

Zatrzymani za kradzieże rowerów

Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże rowerów. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Rowery ukradli z komórek lokatorskich i hal garażowych. Kobiecie za kradzież grozi 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem w tzw. recydywie i grozi mu 15 lat więzienia.

Redakcja
Zatrzymani za kradzieże rowerów

Kryminalni z komisariatu Śródmieście pracowali nad sprawą kradzieży roweru, do której doszło w minionym tygodniu pod jedną z gdańskich galerii handlowych. Policjanci zdobyli podczas swojej pracy wiele informacji, które zweryfikowali i dokładnie sprawdzili. Dzięki zdobytym informacjom oraz dobremu rozpoznaniu kryminalni wytypowali mężczyznę, który dopuścił się kradzieży roweru.
Na początku tygodnia, na Śródmieściu mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut kradzieży. Z policjantami z komisariatu na Śródmieściu współpracowali  tej sprawie kryminalni z Suchanina, którzy zgromadzili dowody na to, że zatrzymany 33-latek dopuścił się także innych kradzieży oraz włamania na gdańskiej Morenie.


Policjanci z Suchanina zatrzymali do tej sprawy także 38-letnią mieszkankę Gdańska, która usłyszała łącznie 4 zarzuty kradzieży rowerów. Kobieta dopuściła się tych kradzieży wspólnie z zatrzymanym 33-lastkiem pod koniec grudnia oraz na początku stycznia na Morenie. Rowery ukradli z komórek lokatorskich i hal garażowych. Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów, e tym 4 zarzuty kradzieży oraz 1 zarzut kradzieży z włamaniem. Działał w tzw. recydywie.

Kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy jest zagrożona karą 15 lat więzienia. Za kradzież grozi 5 lat więzienia.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda