mobile
REKLAMA

Zaszczep dziecko przeciwko pneumokokom!

Ruszyła akcja, która ma na celu zachęcenie rodziców dzieci urodzonych w latach 2013-2016 do zaszczepienia przeciwko pneumokokom. Maluchy z tych roczników nie podlegają szczepieniom obowiązkowym, w zamian za to mogą skorzystać z dobrowolnego oraz nieodpłatnego szczepienia. Akcja ruszyła 20 marca!

Aleksandra Żarkiewicz
TAGI
Zaszczep dziecko przeciwko pneumokokom!

Akcja „Zaszczep dziecko przeciwko pneumokokom” trwa od 20 marca do 29 czerwca 2018 roku. Rodzice dzieci do lat pięciu, które nie były jeszcze zaszczepione, będą mogli skorzystać z takiej usługi nieodpłatnie. Jednak chęć zaszczepienia dziecka należy zgłosić do 20 kwietnia bieżącego roku. Specjaliści zachęcają rodziców do jak najszybszego kontaktu z lekarzem lub przychodnią, gdzie otrzymają szczegółowe informacje w tej sprawie. Chętni na zaszczepienie dziecka powinni niezwłocznie zainteresować się tym tematem, gdyż liczba szczepionek jest ograniczona.

Szczepienie przeciwko pneumokokom jest najlepszą oraz najskuteczniejszą ochroną organizmu dziecka przez inwazyjnymi zakażeniami. Według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego pneumokoki są najczęstszą przyczyną pozaszpitalnych, bakteryjnych zakażeń takich jak zapalenie płuc czy ostre zapalanie ucha środkowego, zapalanie zatok czy płuc, a nawet zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli. Bakterie streptococcus pneumoniae mogą wywołać również zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych, sepię, zapaleni spojówek, otrzewnej czy nawet stawów! Nie czekaj i zadbaj o zdrowie swojego dziecka już dziś! Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie dwóch miesięcy. Jest to dobrowolne i nieodpłatne. Kurację wykonuje się przy pomocy szczepionki 10- walentną Synflorix. Akcja jest realizowana w przychodniach, które mają podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda