mobile
REKLAMA

Zaplecze budowy przy ul. Abrahama zostanie przeniesione

Wykonawca robót, który w ostatnim czasie organizował zaplecze budowy przy ul. Abrahama został zobowiązany do przeniesienia zaplecza w inną lokalizację.

Informacja prasowa
TAGI
Zaplecze budowy przy ul. Abrahama zostanie przeniesione

W ostatnim dniach na terenie dzielnicy VII Dwór, na granicy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, pojawiło się ogrodzenie i robotnicy. To wykonawca zadania związanego z budową kanalizacji deszczowej w rejonie ulic Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera, firma Eurovia - organizował tam swoje zaplecze budowy. Z uwagi na charakter terenu i pobliski Trójmiejski Park Krajobrazowy, organizowane przez wykonawcę zaplecze budowy zostanie przeniesione.   

- Mimo, że zajęta działka stanowi jedynie teren zaplecza, na którym nie będą realizowane żadne prace, z uwagi lokalizację placu, wykonawca został zobligowany do natychmiastowego wstrzymania jakichkolwiek działań na tym terenie i przeniesienia placu w inne miejsce  – mówi Włodzimierz Bartosiewicz dyrektor naczelny DRMG. 

Nowy plac zlokalizowany będzie w okolicy ul. Polanki i Michałowskiego w okolicy PKM, na terenie, który użytkowany był jako zaplecze budowy przy wcześniej realizowanych inwestycjach. Obecnie zmiana lokalizacji zaplecza jest procedowana. Po dopełnieniu wszelkich formalności wykonawca przeniesie zaplecze i uporządkuje zajmowany teren przy ul. Abrahama.   

Realizowane zadanie ma na celu odwodnienie ul. Grottgera, Bażyńskiego, Kasprowicza i Tetmajera w Gdańsku poprzez odprowadzenie wód deszczowych do nowej kanalizacji deszczowej oraz budowę i przebudowę wodociągu. Rozpoczęcie robót planowane jest na ostatni tydzień marca, natomiast zakończenie inwestycji przewidywane jest w połowie 2019 roku. Koszt inwestycji wynosi 11,3 mln zł.

Zadanie współfinansowane jest ze  środków Unii Europejskiej w ramach POliŚ 2014-2020: „Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich - Miasto Gdańsk".

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda