mobile
REKLAMA

Zamykają parking pod urzędem wojewódzkim

Plac przed Pomorskim Urzędem Wojewódzkim i Urzędem Marszałkowskim w Gdańsku został zamknięty wraz z zejściem. Niestety wszyscy będą zmuszeni chwilowo znaleźć inne miejsc parkingowe. Wszystko dlatego, że w sierpniu lub wrześniu 2019 r. powstanie parking wielopoziomowy na 450 aut,  tuż obok nowego wiaduktu Biskupia Górka.

Dagmara Gradolewska
TAGI
Zamykają parking pod urzędem wojewódzkim

Inwestycja dotyczy dotychczasowego parkingu przed Urzędem, części chodników oraz jednego pasa ruchu na Trakcie Św. Wojciecha. Do tej pory parking był w stanie pomieścić 200 aut, po renowacji liczba ta wzrośnie aż dwukrotnie. Powstaje jednak pytanie gdzie urzędnicy oraz petenci mają parkować przez pół roku? Urzędnicy otrzymali już maile zachęcające do korzystania z komunikacji publicznej oraz z informacją o stworzeniu dodatkowych miejsc parkingowych w pobliżu. Urząd jest na szczęście bardzo dobrze skomunikowany bowiem w łatwy sposób można się przedostać za pomocą SKM, czy tramwaju.

Na chwilę obecną ruszyły już prace nad budową nowego parkingu w miejscu starego i zostały powycinane drzewa.

Budowa zaplanowana jest  do 30 lipca 2019. Pan obejmuje dwa zadania:

  • budowa wiaduktu Biskupia Górka i przebudowa układy drogowego (finansowanie z UE);
  • budowa parkingu wielopoziomowego w obszarze, gdzie dziś jest parking przed Urzędem Wojewódzkim i Marszałkowskim (ul. Okopowa). Powstanie tam wielopoziomowy parking na 450 miejsc parkingowych.

Dyrektor Rozbudowy Miasta Gdańska zapewnia, że prace powinny przejść bez większych zakłóceń i utrudnień w codziennym funkcjonowaniu mieszkańców.

Do tej pory nastąpiło już wyłączenie chodnika wzdłuż Traktu św. Wojciecha od strony południowej i przeniesienie  ścieżki dla pieszych na  drugą stronę ulicy, oraz całkowite wyłączenie z ruchu ul. Augustyńskiego (przy parkingu).

Oto plan na najbliższe miesiące:

Kwiecień

  • zawężenie pasa traktu na Trakcie św. Wojciecha bez zmniejszenia ilości kierunków ruchu; dalej będą więc dwa pasy ruchu (2+2), ale jezdnia będzie tam zwężona;
  • przystanek autobusowy Zaroślak w kierunku Gdańska zostanie przeniesiony na skrzyżowanie z ulicą Toruńską;
  • nastąpi częściowe wyłączenie chodników wzdłuż Traktu św. Wojciecha po obu stronach ulicy.

Maj:

  • wyłączenie jednego pasa ruchu, czyli już nie 2+2, ale 2+1. Będzie zmienna organizacja ruchu: od godz. 13.00 do 18.00 działać będą dwa pasy ruchu wylotowe w kierunku Pruszcza Gdańskiego i jeden w kierunku Gdańska, a od godz. 18.00 do 13.00 - odwrotnie, czyli działać będą dwa pasy ruchu do Gdańska i jeden do Pruszcza Gdańskiego;
  • dalsze prace przy budowie parkingu wielopoziomowego;
  • budowa nowego mostu nad kanałem Raduni; przesunięcie aktualnego mostu kilkaset metrów w kierunku Oruni;

Źródło fotografii; http://urzadpracy.info/puw-gdansk/

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda