mobile
REKLAMA

„Zacznijmy jeszcze raz” z Nagrodą Publiczności!

Tomasz Sapryk i Aldona Jankowska podbili serca publiczności na 11. Katowickim Karnawale Komedii. - Jesteśmy dumni i szczerza zadowoleni, że z takim powodzeniem reprezentowaliśmy miasto Gdynia – mówi Sapryk, który wyreżyserował spektakl „Zacznijmy jeszcze raz”.

Informacja prasowa
TAGI
„Zacznijmy jeszcze raz” z Nagrodą Publiczności!

- Pojechaliśmy na katowicki Festiwal wiedząc, że jest tam wyrobiona publiczność i bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Przyjęcie przez widownię przerosło jednak nasze oczekiwania. Kameralna sala wypełniona była po brzegi. Graliśmy z niesamowitą energią i wspaniałym odbiorem – wspomina Sapryk.

Aktor zaznacza, że w spektaklu prezentowanym w Katowicach zachowane zostały wszystkie trójmiejskie wątki, w tym te najbardziej charakterystyczny dla Gdyni. - Zawieźliśmy do Katowic mewy, które niosły nas na scenie. Te wszystkie problemy i skojarzenia są wszędzie chwytliwe, ale urok Gdyni jest dodatkowym atutem – zaznacza.

Komedia „Zacznijmy jeszcze raz” została specjalnie napisana dla Centrum Kultury w Gdyni przez Olę Wolf (autorkę między innymi tekstów do telewizyjnego kabaretu Rozmowy w Tłoku z programu „Szymon Majewski Show”). – Ola pochodzi z Katowic. Okazuje się, że poczynione przez nią obserwacje ludzkiej natury ogląda się dobrze nie tylko w Trójmieście. Mam nadzieję, że doskonałe poczucie humoru rozwiało nieco katowicki smog – dodaje z uśmiechem Sapryk.

Na festiwalu spektakl prezentowany był obok „Być jak Elizabeth Taylor” w reż. Jakuba Przebindowskiego, „Aktu równoległego” w reż. Tadeusza Łomnickiego czy „Pomocy domowej” w reż. Krystyna Jandy. Ten ostatni tytuł zdobył drugą nagrodę publiczności.

Od premiery w lipcu 2017 roku „Zacznijmy jeszcze raz” cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród widzów, coraz częściej prezentowany jest również w innych polskich miastach. Co ważne – opinię podziela również krytyka. Dwoje brawurowo grających aktorów, niewielka scena, skromna scenografia i doskonały scenariusz. To jest prosty przepis na spektakl – perełkę (Kurier Gdyński) czy Widownia pokładała się ze śmiechu! To farsa napisana inteligentnie i z wyczuciem humoru (Dziennik Bałtycki) – to tylko wybrane opinie z popremierowych recenzji.

Autor fotografii: Sebastian Mul
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko