mobile

Za 2,5 roku Port Lotniczy Gdańsk wzbogaci się o nowy pirs

Do końca 2021 roku zakończy się rozbudowa Terminalu T2, w ramach której ma powstać nowy pirs. Koszt inwestycji to 250 mln złotych

Paweł Makowiec/ fot. Tomasz Sienicki/Wikipedia
Za 2,5 roku Port Lotniczy Gdańsk wzbogaci się o nowy pirs

Został wybrany wykonawca inwestycji - jest to Korporacja Budowlana Doraco. Władze miasta uzasadniają konieczność rozbudowy stale rosnącą liczbą pasażerów i połączeń lotniczych z Gdańska.

Patrząc od strony podjazdu pod Terminal T2, pirs zostanie wybudowany po jego prawej stronie i będzie jego przedłużeniem. Dzięki rozbudowie, lotnisko uzyska 16 tys. metrów sześciennych powierzchni użytkowej, co pozwoli m.in. na powiększenie stref kontroli bezpieczeństwa i odprawy paszportowej, czy rozbudowę hali odbioru bagażu.

Z kolei niedługo ma rozpocząć się budowa biurowca Airport City, który ma być gotowy w 2021 jako pierwszy z siedmu takich budynków. 

Oferta Korporacji Budowlanej Doraco została oceniona najwyżej ze wszystkich ze względu na najniższą cenę, a komisja nie stwierdziła żadnych braków formalnych w przedłożonych dokumentach. Korporacja zaproponowała, że wybuduje pirs w ciągu 26 miesięcy od podpisania umowy. Oprócz Doraco, w przetargu wystartowały Budimex z ofertą za 263 mln złotych, oraz Hochtief za 262 mln złotych.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda