mobile

Z Gdańska polecisz do Rzeszowa

25 kwietnia 2020 roku Polskie Linie Lotnicze LOT otworzą połączenie lotnicze z Gdańska do Rzeszowa. Rejsy będą realizowane raz w tygodniu. Już można kupować bilety. Przewidywany czas lotu: około 1 godz. 20 minut.

Redakcja
Z Gdańska polecisz do Rzeszowa

- Cieszymy się bardzo, że możemy rozwijać nie tylko siatkę połączeń międzynarodowych, ale również krajowych - mówi Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - Rzeszów dołączy do takich miast w Polsce jak Warszawa, Kraków i Wrocław, które mają obecnie bezpośrednie połączenia z Gdańskiem. Ułatwi to pasażerom z rejonu Podkarpacia dostanie się nad polskie morze jak i zachęci wiele osób z Pomorza do odwiedzenia Rzeszowa i pięknych Bieszczad. 

Zdaniem prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, przyczyni się to do dalszego rozwoju turystyki. 

- Liczba turystów krajowych jak i zagranicznych, odwiedzających Gdańsk i okolice cały czas rośnie - podkreśla Tomasz Kloskowski.

Loty z Gdańska do Rzeszowa LOT będzie obsługiwał raz w tygodniu, w soboty. Samolot wystartuje z gdańskiego portu lotniczego o 12.05 i wyląduje w Jasionce o 13.25. Rejs będzie trwał 1 godzinę i 20 minut. Będzie obsługiwany samolotem Bombardier Dash Q400, który może zabrać na pokład 78 pasażerów. Ceny biletów zaczynają się od około 122 zł w jedną stronę. 

Obecnie LOT lata z Gdańska do Warszawy i do Krakowa siedem razy w tygodniu. Trasy krajowe obsługuje ponadto Ryanair i realizuje połączenia z Krakowem w środy, piątki i niedziele oraz z Wrocławiem we wtorki, czwartki i soboty.  Na trasie Gdańsk Rzeszów tylko przez krótki okres w 2013 roku latały linie lotnicze Eurolot, ówczesna spółka córka LOT-u. 

 

Siatka połączeń 2020:

Billund, Aberdeen, Doncaster-Sheffield, Edynburg, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Barcelona-El Prat, Paryż-Beauvais, Kutaisi, Eindhoven, Rejkiawik-Keflavik, Brema, Dortmund, Hamburg, Kolonia-Bonn, Alesund, Bergen, Bodo, Haugesund, Kristiansand, Molde, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Stavanger, Tromso, Trondheim, Goteborg, Malmo, Sztokholm-Skavsta, Turku, Charków, Kijów, Lwów, Odessa, Zaporoże, Bari, Mediolan-Bergamo, Wiedeń (Wizz Air);

Ateny, Kalamata, Belfast, Birmingham, Bristol, Edynburg, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Manchester, Newcastle, Alicante, Baracelona-Reus, Dublin, Cork, Malta, Oslo-Torp, Aarhus, Kopenhaga, Kraków, Wrocław, Goteborg, Sztokholm-Skavsta, Vaxjo, Kijów, Odessa, Mediolan-Bergamo, Piza, Hamburg, Burgas, Zadar (Ryanair); 

Kopenhaga, Oslo-Gardermoen, Sztokholm-Arlanda (SAS);

Frankfurt, Monachium (Lufthansa);

Amsterdam (KLM);

Kraków, Rzeszów, Warszawa (LOT);

Helsinki (Finnair);

Dusseldorf (Eurowings);

Bergen, Oslo-Gardermoen, Trondheim, Helsinki, Kopenhaga, Goteborg, Sztokholm-Arlanda (Norwegian);

Ryga (airBaltic);

Zurych (SWISS)

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda