mobile

XII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski "Mozartiana"

W dniach 20-26 sierpnia w Gdańsku odbędzie kolejna edycja festiwalu poświęconego twórczości Wolfganga Amadeusa Mozarta. Na wielbicieli kompozycji mistrza czeka wiele wspaniałych koncertów.

Redakcja
XII  Międzynarodowy Festiwal Mozartowski "Mozartiana"

Festiwal zadebiutował w 2006 roku, czyli w Światowym Roku Mozartowskim. Na całe szczęście nie było to wydarzenie jednostkowe, a "Mozartiana" na stałe zagościła na kulturalnej mapie Polski i Europy. Pomysłodawcą festiwalu jest Kameralny Chór Polski, który pelni również rolę uczestnika oraz głównego organizatora.

"Mozartiana" jest wyjątkowa przede wszystkim ze względu na swoją scenerię. Koncerty odbywają się w na otwartej przestrzeni, w przepięknym Parku Oliwskim, a także we wnętrzach odwołujących się do czasów, w których żył genialny wiedeńczyk (Dom Uphagena, Katedra Oliwska). Usłyszymy nie tylko dzieła Mozarta, lecz również utwory inspirowane jego muzyką.

W programie oprócz wielkich form instrumentalno-wokalnych znajdziemy przedstawienia dla dzieci, koncerty jazzowe, folkowe i inne. Tak jak w latach poprzednich przed gośćmi wystąpią najwybitniejsi muzycy oraz aktorzy m.in. Julia Lezhneva, Łukasz Długosz, Olgierd Łukaszewicz, Gaba Kulka, Michał Klauza, Polska Orkiestra Radiowa, Academy of Ancient Music.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko