mobile

Wypróbuj rower do zadań specjalnych!

Ciekawy i ekologiczny środek transportu? Gdyńskie rowery towarowe. Każdy z mieszkańców może przetestować je osobiście, wypożyczając bezpłatnie rower aż na tydzień w kilku punktach, m.in. w bibliotece w Przystani Opata Hackiego 33 oraz w Urzędzie Miasta przy ul. 10 Lutego. To pilotaż realizowany w ramach projektu CityChangerCargoBike, współfinansowanym ze środków Programu Regionalnego Unii Europejskiej Horyzont 2020.

Informacja prasowa/ fot. Kamil Złoch
TAGI
Wypróbuj rower do zadań specjalnych!

Wypożycz i sprawdź


Są idealnym rozwiązaniem do szybkiego przemieszczania się po mieście w połączeniu z ruchem na świeżym powietrzu. Rowery cargo zdążyły już sprawdzić się w miejskich warunkach, a teraz, dzięki wypożyczalni, przetestują je również sami mieszkańcy.

Chęć wypożyczenia należy zgłaszać wypełniając formularz rezerwacyjny na stronie bit.ly/rowercargogdynia. Pracownicy odpowiedzialni za użyczanie rowerów skontaktują się w sprawie dostępności rowerów i ustalenia szczegółów wypożyczenia. Na miejscu wypełniany jest protokół wypożyczenia, a regulamin dostępny jest pod adresem: bit.ly/wypozyczalniaCCCB.

Warunkiem niezbędnym do wypożyczenia roweru jest posiadanie Karty Mieszkańca Gdyni lub Metropolitalnej Karty do Kultury.

 

Dla dzieci i cięższych towarów


Mieszkańcy mogą obecnie skorzystać z kilku rożnych modeli rowerów towarowych. Dostępne są dwukołowe Urban Arrow Family oraz trzykołowe Babboe Big E. Oba modele posiadają wspomaganie elektryczne oraz przeciwdeszczowe namioty.

Do czego można wykorzystać je podczas tygodniowego wypożyczenia? Rowerem można na przykład przewozić dzieci - w niektórych typach nawet do 4 osób i do 100 kilogramów! Warto dodać, że rower Babboe jest też przystosowany do przewozu psów.

Wcześniej z możliwości wypożyczenia mogli korzystać gdyńscy przedsiębiorcy i instytucje oraz jednostki miejskie. Wśród zastosowań cargo-bike’ów w Gdyni można wymienić np. mobilny punkt bookcrossingu czy przewóz towarów dla lokali gastronomicznych. Teraz sposób ich wykorzystania zależy od potrzeb samych mieszkańców.

- Prosimy o wypełnienie formularza, po jego wypełnieniu pracownicy odpowiedzialni za wypożyczalnię zgłaszają się do osoby z informacjami, kiedy rower jest dostępny w najbliższym czasie i umawiają się na wypożyczenie – mówi Agata Lewandowska z gdyńskiego Samodzielnego Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością. - Rowery sprawdzają się na przykład przy przewożeniu ładunku na kilkukilometrowych dystansach. Wspomaganie elektryczne bardzo pomaga przy przewożeniu ciężkiego ładunku. Do tej pory korzystały z niego firmy przewożące towar między restauracjami, były też dostawy paczek, kwiatów, naprawdę szerokie spektrum zastosowania – dodaje.

Informacje na temat wypożyczalni można uzyskać pod adresem mailowym rowercargo@gdynia.pl oraz dzwoniąc pod numer 58 785 14 24. Więcej także na stronie internetowej www.mobilnagdynia.pl/rowercargo. Realizacją projektu z ramienia Urzędu Miasta Gdyni zajmuje się Samodzielny Referat Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością.

 

Źródło: gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda