mobile

Wymiana podkładów i regulacja torów tramwajowych na ul. Wita Stwosza

Od dziejszego wieczoru do 10 czerwca (poniedziałek) na ul. Wita Stwosza na odcinku od Pętli Strzyża do Pętli Oliwa prowadzone będą prace związane z bieżącym utrzymaniem infrastruktury torowej. Roboty na torowisku będą wymagały wstrzymania ruchu tramwajów w sobotę i niedzielę – 8 i 9 czerwca. W tych dniach funkcjonować będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Informacja prasowa/ for. Karol Stańczak/GZDiZ
TAGI
Wymiana podkładów i regulacja torów tramwajowych na ul. Wita Stwosza

Początek prac zaplanowano na piątek 7 czerwca na godzinę 23:30. Ich zakres obejmuje wymianę podkładów oraz szyn w łukach torowiska na odcinku ok. 100 metrów przed wjazdem na Pętlę Oliwa od strony Wrzeszcza. Z kolei na odcinku od Pętli Strzyża do ul. Obrońców Westerplatte prowadzone będą prace związane z regulację i stabilizacją toru przy użyciu maszyny wysokowydajnej. Prace zakończą się w poniedziałek 10 czerwca o godz. 4:30.

Ze względu na konieczność wstrzymania ruchu tramwajowego na ul. Wita Stwosza 8 i 9 czerwca nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Część linii tramwajowych zostanie skrócona, a na trasie Jelitkowo – Strzyża PKM – Jelitkowo uruchomiona zostanie linia autobusowa T6. Miejscem przesiadek między tramwajami a autobusami linii T6 będzie pętla „Strzyża PKM”. Szczegóły będzie można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Źródło: gzdiz.gda.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda