mobile

Wygrana Polskiego Cukru w meczu medalistów

Mecz na szczycie Energa Basket Ligi dla Polskiego Cukru! Torunianie pokonali BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 87:70.

informacja prasowa/plk.pl
TAGI

Początek spotkania był bardzo wyrównany - wszystko toczyło się w rytmie kosz za kosz. W zespole z Ostrowa Wlkp. świetnie radził sobie Michał Chyliński, a dzięki kolejnym trafieniom rzucającego i Shawna Kinga jego drużyna zdobywała minimalną przewagę. W końcówce pierwszej części gry trafienia Roba Lowery’ego i Tomasza Śniega dały gospodarzom minimalne prowadzenie - 20:19. W drugiej kwarcie Polski Cukier szybko uciekł na dziewięć punktów po trójkach Umeha i Lowery’ego. Od tego momentu ekipa trenera Dejana Mihevca kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Kolejne rzuty Bartosza Diduszki oraz Krzysztofa Sulimy ustawiły wynik pierwszej połowy na 48:34.

W trzeciej kwarcie Polski Cukier nadal był nie do zatrzymania w ataku. Shawn King co prawda radził sobie świetnie, ale jego koledzy nie pomagali mu wystarczająco dobrze. Dzięki trójce Michaela Umeha torunianie mieli już 20 punktów przewagi. Straty lekko zmniejszył Daniel Szymkiewicz, ale po 30 minutach było aż 67:50. Ten sam zawodnik próbował zmienić sytuację ostrowian również w czwartej kwarcie, ale to ciągle nie wystarczało. BM Slam Stal co prawda zbliżyła się jeszcze na 10 punktów - gospodarze nie pozwolili już na nic więcej. W kluczowych momentach trafiali Cheikh Mbodj oraz Tomasz Śnieg i Polski Cukier zwyciężył ostatecznie 87:70.

Najlepszym graczem gospodarzy był Cheikh Mbodj z 20 punktami, 2 zbiórkami i 2 asystami. Po 17 punktów dla gości rzucili Michał Chyliński oraz Shawn King.

Autor Fotografii: Andrzej Romański