mobile

Wycieczkowiec Disney’a przypłynie do Gdyni

Sezon wycieczkowców coraz bliżej. Do gdyńskiego portu zawiną jedne z największych i bardziej spektakularnych statków. Co roku czekają na to mieszkańcy i licznie odwiedzający miasto turyści, gdyż widok wpływających olbrzymów jest zawsze niezapomniany. Tym bardziej cieszy wiadomość, że za rok do grona wyjątkowych jednostek zawijających do Gdyni dołączy wycieczkowiec Disney Magic. 29 lipca 2020 roku statek amerykańskiej linii Disney Cruises po raz pierwszy odwiedzi polski port.

Gdynia.pl/Marta Jaszczerska/fot. www.facebook.com/DisneyCruiseLine
TAGI
Wycieczkowiec Disney’a przypłynie do Gdyni

Statek został wybudowany w 1998 roku. Mierzy 290 metrów i liczy 950 członków załogi. Posiada 11 pokładów i 875 kabin. W sumie jest w stanie zabrać 2700 pasażerów.

Jak czytamy na stronie jednego z polskich agentów armatora - Disney Magic stworzony został, by przypomnieć blask i piękno złotej ery podróży oceanicznych. W wyniku skrupulatnej budowy i wyczerpujących testów powstała jednostka łącząca siłę, prędkość i piękną formę. Dziś ten solidny statek zapewnia pasażerom optymalną wygodę, bezpieczeństwo i, co najważniejsze, jest przyjazny dla rodzin.

Statek został całkowicie odnowiony w październiku 2013 roku. Dobudowano 2 nowe zjeżdżalnie na górnym pokładzie, całkowicie odnowiono prawie wszystkie restauracje i bary. Ponadto zmieniono wystrój holu głównego oraz teatru.

Specjalne zamawiane grafiki, rzeźby i wyroby z drewna, jak również unikatowe obrazki z przepastnych archiwów wytwórni Disney'a sprawiają że wnętrza statku (styl Art Deco ) są niepowtarzalne i łatwo rozpoznawane. Gości wita wykonana z brązu figura Myszki Miki jako sternika, oddając doskonale świat przygody i zabawy do którego wkraczają.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda