mobile

Wspólny bilet. Wymyśl nazwę i zgarnij nagrodę!

Nowoczesny smartfon i nagrody-niespodzianki czekają na tych, którzy wymyślą najciekawsze nazwy dla wspólnego, pomorskiego biletu metropolitalnego. Rozpoczął się konkurs, który wyłoni najciekawsze propozycje spełniające kilka ważnych warunków.
 

informacja prasowa
TAGI
Wspólny bilet. Wymyśl nazwę i zgarnij nagrodę!

To nie tylko tradycyjna papierowa karteczka z ceną, ale cały system z bazą danych, który da prawo do przejazdu autobusem, pociągiem, tramwajem lub trolejbusem. Papier będzie mógł zastąpić też smartfon lub karta. Trwają prace nad pomorskim biletem metropolitalnym – dużym udogodnieniem dla wszystkich mieszkańców regionu, który korzystają z transportu zbiorowego.

Już od 2020 roku nowy bilet zacznie działać, tymczasem od 2 stycznia ruszył konkurs, który wyłoni jego nazwę. Masz pomysł, jak nazwać cały projekt i scharakteryzować go prostymi do zapamiętania i wymówienia słowmi? Warto podzielić się własnym pomysłem na www.biletpomorze.pl – na autorów najlepszych propozycji czekają nagrody, na czele z nowoczesnym smartfonem i innymi niespodziankami dla zgłoszeń, które doceni kapituła. Później o ostatecznej nazwie zadecydują głosy internautów.

Jaka musi być idealna nazwa? Jak informują organizatorzy konkursu, powinna:

być łatwo zapamiętywalna

być prosta w wymowie - także dla obcokrajowców

być prosta w odmianie

wywoływać pozytywne skojarzenia

być oryginalna - nigdy wcześniej niestosowana, nie powinna także kojarzyć się z występującymi już na rynku markami

nie powinna przekraczać długości trzech wyrazów (preferowana długość 1-2 wyrazów) i 15 znaków

nieść skojarzenia z takimi pojęciami jak: bilet, transport publiczny, mobilność, nowoczesność, wygoda, płatność, pasażer, podróż, innowacja, województwo pomorskie, może eksponować atuty związane z atrakcyjnością Pomorza


Nazwa może być opatrzona krótkim uzasadnieniem (do 300 znaków ze spacjami). Każdy uczestnik może zgłosić więcej niż jedną nazwę, jednak każda z nich powinna być zapisana na odrębnym formularzu zgłoszeniowym.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach. Od 2 do 16 stycznia potrwa otwarty nabór pomysłów na nazwę, 22 stycznia zaplanowano posiedzenie kapituły konkursowej. Samo głosowanie na wybrane przez kapitułę nazwy będzie trwać na stronie www.biletpomorze.pl od 24 do 30 stycznia. Zwycięską propozycję i laureatów poznamy podczas finału, 6 lutego.

Jak będzie działać wspólny bilet?


Pasażer, wsiadając do dowolnego pojazdu, będzie musiał się jedynie odbić na specjalnym czytniku, a system dokona już całej reszty formalności – rozpozna pasażera, jego ulgi, rozpozna pojazd i trasę przejazdu, rozpozna jakie są ceny biletów u danego przewoźnika, a po zakończonej podróży naliczy najlepszą z możliwych opłat.

Bilet będzie obejmował nie tylko środki komunikacji zbiorowej w okolicach Trójmiasta, ale całe Pomorze – także tereny oddalone od Gdańska, Gdyni czy Sopotu o ponad 100 kilometrów. Pasażer będzie mógł się przesiadać wielokrotnie – z pociągu na autobus, z autobusu na tramwaj, trolejbus czy nawet na rower metropolitalny MEVO. Roboczo, jedynie na potrzeby dokumentacji technicznej projekt jest obecnie nazywany Platformą Zintegrowanych Usług Mobilności.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda