mobile
REKLAMA

Wody nieznane

W piątek  20 kwietnia  2018 o godz. 18.00 zapraszamy do Stacji Orunia GAK na wernisaż  wystawy malarstwa prof. Marka Szczęsnego

Informacja prasowa
TAGI
Wody nieznane

Na wystawie zaprezentujemy zestaw prac o tematyce nawiązującej do materii wody. W malarstwie autora interesuje to, co jest nieoczywiste i wymyka się regułom. Nieprzewidywalność przyrody stanowi dla twórcy nieustanną inspirację. Maluje to, co go zaskakuje i zmusza do interpretacji. Krajobraz morski oraz elementy natury są przedmiotem malarskiej refleksji i ulegają przekształceniom na płótnie pozostając na pograniczu abstrakcji. Dramatis personae pochodzące z wody, malarz stara się określać wartościami barwnymi, które zmagają się z fakturalną interpretacją tematu. Metafory zawarte w  pracach są punktem wyjścia do stworzenia konkretnych form artystycznych. W obrazach prof. Szczęsnego sens plastyczny zawiera się w znaku, który jest symbolem ograniczonym jedynie marynistycznym tematem.

Marek Szczęsny - urodzony 16 lipca 1965 r. w Bydgoszczy. Studia ukończył na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z uwagi na swoją działalność i znajomość języka włoskiego w 1993 r. został zakwalifikowany na stypendium do Włoch przez polskie Ministerstwo Kultury i Sztuki w Warszawie i w ten sposób rozpoczął staż na Akademii Sztuk Pięknych we Florencji. W czerwcu 1994 r podjął  pracę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie.
W 1999 uzyskał specjalizację pierwszego stopnia  z malarstwa i tytuł dr na ASP w Gdańsku. Od 2000 jest wykładowcą na kierunku - edukacja artystyczna z zakresu sztuk plastycznych na Uniwersytecie w Olsztynie. W 2008 roku uzyskał habilitację na UMK w Toruniu. Od 2010 roku jest profesorem na Wydziale Sztuki w Olsztynie. Pełni również funkcję koordynatora systemu Erasmus+. Organizuje wspólne wystawy i projekty artystyczne w Polsce, Niemczech, Francji i Włoszech. Od 2016 roku jest mianowany na stałe  profesorem uniwersyteckim na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Marek Szczęsny jest aktywnym artystą plastykiem i zajmuje się głównie malarstwem oraz rysunkiem, jest autorem ponad 30 wystaw indywidualnych w tym kilku zagranicznych. Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody, a jego prace znajdują się w kilku znanych kolekcjach.    


Wystawę można oglądać do 11 maja 2018 od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00.
Wstęp wolny.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda