mobile
REKLAMA

Woda pod stałą kontrolą

Bezpłatna aplikacja na telefon pozwala sprawdzić jakość wody w Gdańsku i Sopocie. Dzięki niej mieszkańcy w dowolnym momencie będą mogli zgłosić awarię oraz dowiedzieć się, kiedy i gdzie przeprowadzane będą prace nad siecią wodno-kanalizacyjną.

Redakcja
Woda pod stałą kontrolą

Według badań firmy Brita i Uniwersytetu Warszawskiego gdańska woda jest najlepsza w kraju i śmiało można pić ją prosto z kranu. Takie testy jakości wykonuje się często, a wyniki każdorazowo podawane są do wiadomości publicznej. Od 1 lipca gdańszczanie i sopocianie nie muszą czekać na oficjalne raporty, ponieważ za pomocą aplikacji SNG Twoje Wodociągi mogą kontrolować jakość swojej wody o każdej porze.
Wszystkie najważniejsze informacje zostały skupione w jednym miejscu, a ponieważ miejscem tym jest nieodzowny dziś telefon, dostęp do nich stał się łatwiejszy. Aplikacja przygotowana przez Saur Neptun Gdańsk ma wiele funkcji i każda z nich z pewnością okaże się bardzo pomocna. Powiadamia nie tylko o stanie wody, ale także o trwających i przyszłych remontach wodociągów, przerwach w dostawie wody, punktach jej poboru w kryzysowych sytuacjach, aktualnych nieprawidłowościach i o przewidywanym czasie ich naprawy. Za jej pomocą wyśledzimy, z jakiego ujścia pochodzi nasza woda oraz sprawdzimy, ile kosztują poszczególne usługi.
Osoby, które zdecydują się korzystać z SNG Twoje Wodociągi, będą mogły szybciej zawiadomić o nagłej usterce. Jeśli telefon ma włączoną opcję geolokalizacji, system zasugeruje dane adresowe. „Zgłoszenie o awarii trafia do Centrum Działań Operacyjnych, gdzie podejmowane są kolejne kroki w celu jej potwierdzenia i usunięcia” – informuje Stanisław Mikołajewski, dyrektor ds. eksploatacji SNG. Istnieje również możliwość dodawania zdjęć, aby specjaliści byli w stanie sprawnie ocenić zakres szkód.
Aplikacja nie jest dedykowana wyłącznie mieszkańcom Gdańska i Sopotu. Mogą jej używać także turyści, których interesuje stan wód w kąpieliskach (Eko-plaża). SNG Twoje Wodociągi można pobrać z AppStore’a oraz ze Sklepu Play.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko