mobile

Wnioski o stypendia artystyczne do końca roku

Stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną to jedna z form wsparcia sopockich twórców kultury. Do końca grudnia br. można składać wnioski o stypendia, które będą wypłacane w 2021 roku. Pula wzrosła dwukrotnie.

inf. prasowa
Wnioski o stypendia artystyczne do końca roku

Wnioski o przyznanie stypendiów dla twórców kultury, w pierwszej turze, można składać do 30 grudnia 2020 r. Przyznane stypendia będą wypłacane na początku 2021 roku. Natomiast wnioski w ramach drugiej tury będzie można składać do końca kwietnia 2021 r. Do podziału jest 100 tys. złotych. To kwota dwukrotnie wyższa niż w 2019 roku. Miasto zwiększyło pulę środków przeznaczona na stypendia artystyczne z powodu trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się artyści w czasie pandemii koronawirusa. W 2019 r. kwota przeznaczona na dwie tury stypendiów dla twórców wynosiła 50 tys. zł. W 2020 r. wsparcie w tej formie otrzymały 44 osoby.

Wnioski o przyznanie stypendium artystycznego można składać do 30 grudnia br., przesyłając e-mail na adres: stypendia.art@sopot.pl. Formularz wniosku oraz regulamin dostępne są na stronie BIP Sopot.

Więcej informacji w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miasta Sopotu, pod numerem telefonu 609 680 405.

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda