mobile

Wielkie sprzątanie unikatowej Twierdzy

Uczniowie z Zespołu Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Nowym Porcie pomogli w sprzątaniu Twierdzy Wisłoujście. 29 kwietnia Muzeum otworzy się dla zwiedzających.

Robert Wąsik
TAGI
Wielkie sprzątanie unikatowej Twierdzy

Głównym celem akcji było uświadomienie młodzieży, jak niewielkim wysiłkiem i przy zachowaniu prostych zasad można się przyczynić do zachowania dziedzictwa kulturowego. 

Jest to początek współpracy Muzeum ze społecznościami lokalnymi. Uczniowie nie tylko wspomagali twierdzę swoją pracą, ale przede wszystkim mieli okazję ją zwiedzić, zapoznać się z jej historią, a nawet oddać kilka strzałów z repliki armaty. W ramach podziękowań, na sam koniec zorganizowano dla nich także ognisko z kiełbaskami. Zarządcy muzeum pragnęli pokazać, że w takim miejscu można spędzić czas przyjemnie i pożytecznie. 

Pomoc uczniów w sprzątaniu obiektu była tym bardziej istotna, gdyż w weekend 29-30 kwietnia odbędzie się inauguracja sezonu - Twierdza Wisłoujście otworzy się na zwiedzających. W te dni dla gości, oprócz klasycznego zwiedzania, dostępna będzie kuchnia polowa, ognisko, będzie można spróbować rzemiosła żeglarskiego, np. skręcania liny czy bloczków okrętowych. Dodatkowo od tego dnia będzie można dotrzeć do twierdzy kajakiem z Gdańska. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko